Inimesed

Anni Rahula: raadiotöö oli tore, kuid ühist aega Tomiga jäi väheseks (2)

Katharina Toomemets, 3. juuni 2016 06:00
ROHKEM KOOS: Anni ­Rahula ütleb, et nad on abikaasa Tomiga harjunud töötama ja tegutsema enamasti külg külje kõrval ning päeva esimese poole alati koos veetma. Kui Anni raadios töötas, jäi seda väärtuslikku aega väheseks.Foto: Arno Saar
Neli kuud tagasi hakkas jalgpallikohtunik Anni Rahula raadio Ring FMi hommikuprogrammi tegema ja kuulajaid äratama. Nüüd on see aeg ­tema elus seljataha jäänud. "Sel on väga lihtne põhjus – meil oli algusest peale kokkulepe, et olen seal 27. maini," ütleb Anni.

Praegu puhkab Anni koos lauljatar Gertu Pabboga Pärnus. "Tomi on paar päeva salvestustel, tulime selleks ajaks," ütleb Anni.

"Gertu käis ühel nädalal meiega viis päeva järjest hommikuprogrammi tegemas ja mõistis, mida selline ärkamine ja töö tähendab. Seetõttu võtsime koos ka väikese nii-öelda taastumise ette."

ROHKEM KOOS: Anni ­Rahula ütleb, et nad on abikaasa Tomiga harjunud töötama ja tegutsema enamasti külg külje kõrval ning päeva esimese poole alati koos veetma. Kui Anni raadios töötas, jäi seda väärtuslikku aega väheseks.Foto: Arno Saar

Rahula kinnitab, et muidugi on tal kahju raadiost lahkuda. "Ring FM sai mulle väga armsaks. Samuti elasid kuulajad mulle kogu eetrisoleku aja väga kaasa ja kirjutasid toredaid asju. See kõik tekitaski minu jaoks raadios väga positiivse energia."

Viimasel tööpäeval sõi Anni kolleegidega kooki ja puhus juttu. "Teiste saadete tegijad kutsusid mind juba samal õhtul eetrisse külla, aga jätsin sel korral veel vahele."

Kui ta aga hommikul kella üheksa ajal ärkas, hõiskas ta: "Oi, ma oleksin pidanud juba kolm tundi üleval olema!"

Raadiotöö ei ole lihtne

Anni tunnistab, et raadiotöö ei ole lihtne. "See on kindlasti keerulisem, kui kipub tunduma. Samas – mulle meeldivadki katsumused ning asjad, mis arendavad ja viivad mugavustsoonist välja."

Algus oli Anni sõnul keeruline, kuid mida aeg edasi, seda mõnusamalt tal töö välja tuli. "Kokkuvõttes meeldis töö mulle väga ning loomulikult austan raadiotegijaid nüüd veelgi rohkem kui enne."

Hommikuprogrammide juhid ärkavad enne kukke ja koitu. Anni ütleb, et sai varase ärkamisega hakkama küll. "Viimased paar kuud magasin lõunast und, et jaksaks ka teisi asju teha. Pärast kella kümmet õhtul polnud aga minuga enam üldse mõtet arvestada."

Nagu igas ametis, on ka raadiotöös oma plussid ja miinused. "Põnev on see, et pead hetkega olema valmis millestki rääkima või teise saatejuhi jutule reageerima. Isegi siis, kui tavaliselt otsustaksid mõnel teemal mitte kaasa rääkida."

Anni sõnul oli lahe ka hommikuti esimese asjana värsked ajalehed lahti teha ja uudised läbi lapata. "Olin justkui kõigega kursis – ka nende asjadega, mida ma tavaliselt üldse uurinud poleks."

Miinusena toob Anni välja selle, et päeva esimene pool on neil seni abikaasa Tomiga olnud kodus kahekesi olemiseks. "Teeme mõlemad samas toas tööd, aga selle kõrvalt vestleme hommikulauas, teeme trenni ja sööme koos lõunat."

Õhtune aeg on neil jalgpallimängudeks ja erinevateks tegemisteks. "Nüüd kadus suur osa sellest väärtuslikust ajast ära, sest tihti magasin ma ka lõunal koju jõudes. Oleme harjunud Tomiga mõnusalt palju koos olema ja töid tehes tihti ikka kõrvuti tegutsema."

Põgenevad Tomiga suveks linnast

Anni usub, et ta oleks ka tulevikus valmis raadios töötama, kuid siis peab see kõigi muude tegemistega täpselt klappima. "Suvel kindlasti mitte, sest sel ajal valime töö jaoks kodukontori koha Tomi esinemiste järgi," ütleb ta.

"Olen niigi üllatunud, et oleme Tomiga selle aja jooksul mitmele artistile ka lugusid salvestanud, kuigi tegelikult polnud jaksu uusi asju veel juurde võtta."

Suveks põgenevad Anni ja Tomi linnast täielikult. "Ma olen 18 aastat maal elanud ja me triivime ikka sinnapoole, et meie kodu oleks metsade, mitte tänavate vahel," paljastab ta.

"Mets ja maa hingavad meiega samas rahulikus ja rõõmsas rütmis."

Anni ütleb, et sel suvel on alanud justkui selle sammu ettevalmistus. "Enamiku ajast oleme Pärnus, kuid liigume ka päris korralikult mööda Eestit ringi."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee