Kaader filmistFoto: erakogu
Silja Paavle 1. juuni 2016 12:08
Toomas Hussari uus mängufilm "Luuraja ja luuletaja" rahvusvaheline esilinastus toimub Tšehhis Karlovy Vary filmifestivalil juulis. Film valiti East of the West võistlusprogrammi.

Karlovy Vary filmifestival, mis toimub sel aastal juba 51. korda, on A-kategooria filmifestival ning üks Euroopa aasta olulisimatest kinosündmustest.

Hussari teise mängufilmi "Luuraja ja luuletaja" peategelaseks on sarmitu salapolitseinik Gustav Tukk, kes kohtub salapärase mustlannaga. Peagi selgub, et tegemist on Vene luure poolt talle seatud lõksuga. Et vastase kavatsustele paremini jälile saada, antakse Gustavile käsk suhet jätkata. Paraku kipub ülesanne mehel üle jõu käima, sest eneselegi ootamatult on ta vaenlasesse armunud. Mustlanna vastu tunneb romantilist huvi ka luuletaja Miku Tähn, kes on paras tüütus. Käivituvad protsessid, mis ei tõota ühtegi head lahendust. Peaosades Jan Uuspõld, Rain Tolk ja Lana Vatsel.

"Luuraja ja luuletaja" esilinastus Eestis toimub 21. septembril, film on Eesti kinolevis alates 22. septembrist 2016. Filmi stsenarist ja režissöör on Toomas Hussar, kunstnik Kristina Lõuk, operaator Rein Kotov, produtsent Ivo Felt. Tootja Allfilm.

Toomas Hussari eelmine mängufilm "Seenelkäik", mis linastus 2012. aastsal, oli kohalik kassahitt, meelitades kinodesse ligi 75 000 inimest. Film saavutas edu ka rahvusvahelistel filmifestivalidel – “Seenelkäik” esilinastus Karlovy Varys ning selle Põhja-Ameerika esilinastus toimus Toronto Rahvusvahelisel Filmifestivalil. Film võitis FIPRESCI žürii auhinna Mannheim-Heidelbergis, parima näitlejanna auhinna Marrakechis, lisaks valiti "Seenelkäik" ka 2012. aasta parimaks Eesti filmiks.