Suri telelavastuste "Väike nõid" ja "Kunksmoor" režissöör Virve KoppelFoto: Ülo Josing / ERR
Rainer Kerge 28. mai 2016 06:00
"Alati heas tujus ja särav, väga omapärase nakatava naeruga," meenutab neljapäeval meie seast lahkunud Virve Koppelit näitleja Mari Lill, kes mängis peaosa 1975. aastal valminud Koppeli telelavastuses "Väike nõid".

Üksnes kiidusõnu oskab telerežissööri ja -lavastaja Virve Koppeli kohta öelda ka Helgi Sallo, kes kehastas nimikangelannat Koppeli ühes viimases lastele mõeldud telelavastuses "Kunksmoor", mis jõudis ekraanile septembris 1992.

"Mulle hirmsasti meeldivad inimesed, kes teavad, mida nad tahavad ja kes on kannatlikud, kes ei lähe hüsteeriasse ega paanikasse, kui kohe kõik välja ei tule. Virve Koppel oli just selline, kes tekitas võtteplatsil rahuliku töömeeleolu," räägib Sallo.

Ja meenutab stseeni, kus Kunksmoor peab peatama õhku tõusmist alustanud lennuki: "Me olime päris lennuväljal ja filmisime päris liikuva lennukiga. Mina olin natuke paanikas, aga Virve Koppel oli isegi siis hästi rahulik."

Sallo tunnistab, et Koppel oli üks esimesi, kes pakkus talle rolli, mille täitmine eeldas karakternäitleja oskusi.

"Kunksmooris" kapten Trummile näo ja teo andnud Mihkel Smeljanski kaevab mälestustes: "Koppel oli väga tore ja lõbus inimene. On ju lavastajaid, kes karjuvad näitlejate peale ja tahavad hirmsasti iseennast realiseerida: näitavad ette, kuidas peab mängima ja nii edasi. Koppel aga laskis näitlejail endil mängida ja oli nõus praktiliselt kõigega, mis näitlejad tegid. Ta oli rahulik ja sümpaatne režissöör, kes suhtus näitlejatesse väga heasüdamlikult."

Lisaks mainitutele on Virve Koppeli käe all sündinud ka lastelavastused: "Väikevend ja Karlsson katuselt", "Karlsson tembutab jälle", "Džuudopoisid", "Õnnelik lõpp", "Paharet lumeveskis", "Lumekuninganna, "Üle linna Vinski", "Vandersellid" ja "Onu Tik-Taki seiklused". Lisaks on Koppel teinud mitu dokumentaal- ja muusikafilmi ning saatesarju.