Cher Foto: Vida Press
Triin Tael 25. mai 2016 06:00
Kas 70aastasena endiselt beebipalgelise kaunitari kehal leidub veel ükski koht, mida ta kohendada pole lasknud?

Kui ilulõikused oleksid kuritegu, tuleks äsja 70 aasta juubelit tähistanud Cheril ülejäänud elupäevad trellide taga veeta. Armeenia juurtega laulja ja näitleja palged on täpselt sama siledad kui noorpõlves ning käivad jutud, et tal on õige vähe kehaosi, mida ta poleks tuunida lasknud.

20. mail 1946 sündinud Cherilyn Sarkisian sai 1965. aastal tuntuks folkduoga Sonny & Cher, mille teine osaline oli tema toonane abikaasa Sonny Bono. Nende laul "I Got You Babe" jõudis nii Ameerika kui ka Briti edetabeli tippu.

SONNY & CHER: 1965. aastal alustanud folkduo moodustasid Cher ja tema tollane abikaasa Sonny Bono. Pildil on Cher veel sellise ninaga, nagu ta sündinud oli. Foto: Vida Press

Samal ajal alustas Cher soolokarjääri. 1970ndail sai temast telesaatejuht ja trendiikoon, 1980ndail filmidega "Silkwood", "Mask" ja "Kuutõbised" tunnustatud näitlejanna.

Kümnendivahetusel tegi Cher lauljana rokkiva comeback’i ja üheksakümnendad kulgesidki tema rütmide taktis. Edu jätkus ning jätkub tänini.

Folklauludest disko ja rokini ning koguni hiphopini välja jõudnud Cher on olnud stiilikameeleon ka oma rõivastuse poolest.

Tumedat verd kaunitar on demonstreerinud blonde ja punaseid kiharaid, kandnud röögatuid peaehteid ning välgutanud laval kannikaid vanuses, kui naiselt oodatakse ontlikku pensionärielu.

Tema mõjutusi on märgatud Jennifer Lopezi, Beyoncé ja ka Kim Kardashiani punavaibavälimuses.

Sama äärmuslikud kui tema stiilivembud on olnud ilulõikused. Nende eesmärk pole olnud lihtsalt vananemise pidurdamine, vaid dramaatiline ja pöördumatult nukulik välimus.

RINNAD: Cher ei varja, et on lasknud oma büsti kohendada. Selles oli süüdi tema tütar Chastity, kes hiljem lasi oma sugu korrigeerida ning on nüüd mees nimega Chaz.

"Mu rinnad läksid Chastity sünni järel nii suureks ja ma ei suutnud taluda mõtet, et nad vajuvad uuesti kokku."

LÕUG: Cheri lõuajoon on palju siledam kui teistel temavanustel.

KAEL: Artisti kael on sile kui noorel naisel, kuid oma rolli mängivad siin ilunõksud. Cheri on tabatud kasutamas spetsiaalselt kleeplinti, millega kortsud kõrva taha tõmmata.

ROIDED: Käivad jutud, et lauljanna on lasknud liivakellafiguuri saavutamise nimel oma alumised roided eemaldada. Ent Cher on need väited välja naernud.

JALAD: Arvata võib, et peale kõhu on rasvaimu saanud maitsta ka staari reied.

JUUKSED: Noorpõlveaegsed ronkmustad juuksed on minevik. Nagu kantrikuninganna Dolly Parton ja "Dünastia" täht Joan Collins, armastab ka Cher parukaid kanda. Seda on ta teinud aastakümneid.

OTSMIK: Võib arvata, et Cheri sile laup on Botoxi süstide ja keemiliste koorimiste tulemus, sest seal pole peaaegu ainsatki vagu.

SILMAD: Pole kahtlust, et lauljanna silmalaugusid ja -ümbrust on silutud. Need on täiesti kortsudeta ja pingul. Silmaaluseid kotte pole ollagi.

KULMUD: Lauljanna kulmud on palju kõrgemal kui noorpõlves ning annavad aimu rohkem kui ühest näonaha pinguldamisest.

NINA: Noorena oli Cheril armeenlannale iseloomulik kongnina. Ta otsustas lasta selle kuju muuta, kui end esimest korda ekraanil nägi.

"Ma olen üksainus suur nina!" ahastas lauljanna ning lasi oma nosplit sirgemaks ja kitsamaks lõigata.

PÕSED: Ehkki väidetakse, et Cher on lasknud endale põsesarnaimplantaadid panna, eitab ta seda kategooriliselt.

"Mul on sellised põsesarnad väiksest peale olnud!" Ilmselt aga on ta lasknud neid Restylane’i stiilis täitesüstidega siluda, sellele viitab veidi vahajas väljanägemine.

TÄTOVEERINGUD: Cher oli vanasti tuntud oma arvukate tätoveeringute poolest. Näiteks oli tal tattoo kannikate peal. Kuid mõne tindipildi on ta lasknud laseriga eemaldada.