Inimesed

Kui Vello Orumets kuulis enda diagnoosist, lõi see tal jalad alt. Ei läinud nädalatki, kui ta suri… (25)

Jaanus Kulli, 14. mai 2016, 06:00
ÜKSIK HUNT: Vellol oli väike sõpruskond ning oma sugulastest ei rääkinud ta pea kunagi, kui vaid ema välja arvata. Foto: Joosep Martinson

26. mai 2012. Laupäeva hommikul kell pool kümme heliseb laulja Vello Orumetsa hea sõbra Leo mobiiltelefon. Ekraan näitab tundmatut numbrit ja Leo süda aimab halba: "Tundsin, et ei taha sellele kõnele vastata." Ent telefon heliseb teravalt ja järelejätmatult. Kui Leo viimaks toru kõrva äärde tõstab, saab eelaimdus tõeks: "Haiglast helistati, et Vellot ei õnnestunud päästa."

Leo oli viinud Orumetsa Põhja-Eesti regionaalhaiglasse juba esmaspäeval, 21. mail. Laulja pidi saama südamestimulaatori, mille paigaldamine tähendas vaid väikest operatsiooni. Pärast tehti Vellole igaks juhuks kompuuteruuring, kus selgus hoopis tõsisem probleem, mis lauljal, kel põlved niigi juba aastaid haiged, jalad lõplikult alt lõi. Tohtrite otsus oli ühene: Orumetsa südame veresoon vajab otsekohe operatsiooni ning selleks tuleb sõita Tartusse ülikooli kliinikumi.

"Kokku oli lepitud, et sõidame Tartusse neljapäeval kella viieks, et enne operatsiooni saaks Vellolt veel viimased proovid võtta. Reede hommikul alanud operatsioon kestis – nagu hiljem selgus – ligi viisteist tundi. Arstid teavad seda muidugi täpsemalt, aga ma sain aru, et nad ei saanud lihtsalt verejooksu kinni, arter ei pidanud vastu ja Vello suri verekaotusse."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20. mai 2017, 04:00
Salapärane estraadisangar: Vello Orumetsast ei tea paljut isegi tema kõige lähedasemad sõbrad
26. aprill 2017, 11:01
Woodstocki kaitset juhtinud Kojamees: viisin šokiseisundis Vello Orumetsa keldrisse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee