Inimesed

Mai Agan: kui bassi kätte võtsin, oli see armastus esimesest pilgust (1)

Silja Ratt, 7. mai 2016, 06:00
VÕLGNEB PILLILE TÄNU: Mai Agan ja haruldus, mis on talle avanud nii mõnegi ukse: Ameerikast pärit Kraftsmani poolakustiline bass aastast 1966.Foto: Stanislav Moškov

"Sattusin pärast viiuliõpinguid Kuressaare muusikakoolis õppima kitarri Tiit Pauluse käe alla, kes pani oma parimatest õpilastest kokku ansambli 2 + 2 = 5. Kui sellest bändist bassimängija ära läks, ütlesin impulsiivselt, et hakkan ise mängima. Kui basskitarri esimest korda puudutasin, teadsin, et edasi lähevad meie teed koos. See oli armastus esimesest silmapilgust," räägib basskitarrist ja helilooja Mai Agan.

28aastane Mai meenutab, et oli vahetult enne enda bassimängijaks pakkumist näinud Raul Vaiglat mängimas Tõnis Mägi 55. sünnipäeva juubelikontserdil. "Olin tema mängust lummatud," seletab nüüdseks Rootsis Stockholmi kuninglikus muusikaakadeemias magistrikraadi omandav basskitarrist, kes on oma bändiga Maigroup välja andnud kaks albumit.

Mai muusikaline tee sai alguse hoopis viiulist. Just selle pilli eriala lõpetas ta Kuressaare muusikakoolis õppides. Veidi oskab muusik ka klaverit ning tavalist kitarri mängida. Basskitarrini jõudis Mai 16aastasena ning esimese kitarri omanikuks sai ta 17aastaselt. "Iga kord, kui ma oma pille ja suures koguses tehnikat vean ja selga venitan, mõtlen, et oleks pidanud suupilli mängima hakkama," naljatab Mai.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

8. mai 2018, 16:23
Mai Agan abiellus ameerika muusiku Greg Leisziga
13. juuni 2017, 04:00
USA telesaates esinenud Mai Agan sai popstaar Miley Cyruselt kiita!
6. juuni 2017, 12:52
Jimmy Falloni telešõus esinenud Mai Agan sai Miley Cyruselt kiita
3. veebruar 2017, 04:00
Bassitüdruk Mai Agan läheb USA roki-legendiga tuurile

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee