Inimesed

PIRET KALDA: kui abikaasa suri, olid minu kolm tütart mulle toeks – eriti klammerdusin noorima külge (19)

Jaanus Kulli, 7. mai 2016 06:00
«Olengi egoist. Kas või selles mõttes, et tahan kõike saada. Tahtsin teatris töötada, aga tahtsin ka peret.»Foto: Stanislav Moškov
Linnateatri näitleja Piret Kalda on oma lavatee kõrvalt üles kasvatanud kaks tütart ja tema hoole all sirgub kolmaski – tõsi, ta pole neid kasvatanud päris üksinda. Ehkki Piret on lühike (164 sentimeetrit) ja peenike kui piitsavars, jagub tal kangust ja ego, mida ta ka ise tunnistab, mitme mehe eest. Aasta algul esimest juubelit tähistanud näitlejannal tulebki Saaremaal Sõrve suvekodus sõna otseses mõttes mehe eest väljas olla, sest abikaasa Priidu surmast saab peagi juba kolm aastat.

Seda enam abi on ta saanud tütardelt. Vaatamata sellele, et Pireti sõnul pole ükski neist väga tema moodi. Kuna kaks vanemat last elavad juba oma elu, on päris loomulik, et pärast üksinda jäämist on ta eriti klammerdunud pesamuna Aurora külge. Ja vastupidi. Kui aga Piretil on teatris palju tööd, on endiselt abiks tema eakas ema, keda ta taevani kiidab ning kellele homme, emadepäeval esimese telefonikõne teeb.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.05.2017
Näitleja Piret Kalda: "Mida laps edasi, seda targem sa oled."
16.09.2016
Lapsepõlvesõbrannad Piret Kalda ja Anu Konze: parvetasime plikadena vundamendiaukudes ja tegime koolist poppi