Üritused

Kes Eesti muusikutest kuuluvad Eurovisioni kohalikku žüriisse? 

Katharina Toomemets, 3. mai 2016 06:00
Helilooja Priit Pajusaar Foto: Laura Oks

Veebileht eurovision.tv avaldas eile nende muusikaasjatundjate nimed, kes Eurovisioni lauluvõistlusel etteasteid hindavad. Eesti žüriisse kuuluvad lauljanna Els Himma, laulukirjutaja Kadri Koppel ehk Maiken, tänavune "Eesti laulu" finalist ja ansambli Go Away Bird lauljatar Hanna Parman, muusik ja ansambli Avoid Dave liige Taavi Paomets ja žürii esimees, helilooja Priit Pajusaar. Lisaks žüriile annavad hääli ka televaatajad.

Ent erinevalt televaatajatest langetavad žüriiliikmed oma otsuse juba varem – poolfinaalide ja finaali peaproovi põhjal. Näiteks esimese poolfinaali peaproovi otseülekannet vaatab žürii üheskoos päris poolfinaali eelõhtul ehk 9. mail.

Nende tööd kontrollivad notarid ja Euroopa ringhäälingute liidu (EBU) vaatlejad, kindlustamaks, et hääletus käib lauluvõistluse reeglite järgi. Iga žüriiliige paneb kõik esitused paremusjärjestusse, välja arvatud oma riigi oma.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.05.2016
Veelkord Eurovisioni uuest hääletussüsteemist ehk Kuidas selgitati välja võitja?
04.05.2016
EESTI EUROVISIONI LAULUVÕISTLUSEL | Koit Toome: olin Eurovisionil nagu maapoiss, kes esimest korda linna sai
03.05.2016
Evelin Samuel: tõenäoliselt olen elu lõpuni endine eurolaulja!
02.05.2016
EESTI EUROVISIONI LAULUVÕISTLUSEL | Ott Lepland: "Kuula" pole Eurovisioni lugu, nüüdseks on ta juba Eesti inimeste laul!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee