Üritused

Vaata, kes Eesti muusikutest on tänavu Eurovisioni žüriis! (5)

Katharina Toomemets, 2. mai 2016 12:38
Priit PajusaarFoto: LAURA OKS
Täna avaldati veebilehel eurovision.tv Eurovisioni žüriide nimekirjad ehk nende muusikute nimed, kes lisaks publikule lauluvõistlusel oma punkte jagavad.

Lisaks miljonitele televaatajatele üle maailma annavad võistlusel hääli ka erinevate riikide žüriid, kelle punktid moodustavad poole lõpptulemustest. Nüüd on avaldatud kõigi riikide žüriide nimekirjad. Eesti žürii on järgmine: lauljanna Els Himma, laulukirjutaja Kadri Koppel ehk Maiken, tänavune “Eesti laulu” finalist ja ansambli Go Away Bird lauljatar Hanna Parman, muusik ja ansambli Avoid Dave liige Taavi Paomets ning žürii esimeheks on helilooja Priit Pajusaar.

Tänavu muudeti ka Eurovisioni hääletussüsteemi. Viimastel aastatel on lugenud iga riigi esindaja otsestuudiost ette punktid (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10 ja 12), milles on juba kombineeritud nii žürii kui ka rahvahääletuse tulemused. Näiteks mullu luges lauljatar Tanja Mihhailova ette Eesti punktid, mis olidki arvutatud žürii ja televaatajate häälte põhjal. Tänavu sellist arvutamist ei toimu ning eri maade žüriid ja televaatajad annavad oma punktid eraldi. See tähendab, et kõigepealt loeb iga riigi esindaja ette ainult professionaalse žürii punktid (vahemikus 1–12 just nagu varemgi).

Täpselt samasugusel skaalal annavad punktid ka iga maa televaatajad – vastavalt sellele, kui palju on ühele või teisele laulule hääli antud. Kuid televaatajate punkte riikide esindajad ette ei loe. Nende teadustamine jäetakse hilisemaks, kui kõik žüriipunktid on välja hõigatud ja esialgne edetabel moodustunud. Siis hakkavad saatejuhid, üks laul korraga, välja kuulutama televaatajate antud punktisummasid. Alustatakse kõige vähem punkte saanud laulust ning liigutakse järgemööda nimekirja tippu. Nii selgubki kogu võistluse võitja alles ülekande lõpus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee