Üritused

Juhan Paadam: Rootsi on lauluvõistlust nii palju teinud, et terrorit karta ei tasu (37)

Katharina Toomemets, 28. aprill 2016 06:00
TOIMUMISKOHT: Juba vähem kui kahe nädala pärast toimub Stockholmis Golbe Arenal tänavune Eurovisioni lauluvõistlus. Olgugi, et Rootsi on saanud Iraagi luureteenistuselt terrorihoiatuse, usub Juhan Paadam, et lauluvõistlusel ei tohiks probleemi olla.Foto: Mari Luud

Üleeile avaldas Rootsi ajaleht Expressen uudise, et Iraagi luureteenistus on hoiatanud Rootsi võime riiki saabunud seitsmest-kaheksast Islamiriigi võitlejast, kes plaanivad Stockholmis terroriakti. Üks sihtmärk võib olla ka Eurovisioni lauluvõistlus, mistõttu on politsei juba kohtunud ürituse korraldajatega. Eesti "Eurolaulu" pikaajaline peaprodutsent Juhan Paadam usub, et rootslastel on asi kontrolli all: "Rootsi on Eurovisioni lauluvõistlust nii palju korraldanud, et probleemi ei tohiks olla."  

Paadam räägib, et terrorioht ei ole Eurovisioni korraldamisel iseenesest midagi uut: ka 2002. aastal, kui lauluvõistlus toimus Eestis, tuli sellega arvestada. "Me mäletame kõik ju 2001. aasta 11. septembrit, kui rahvusvaheline terrorism muutus ajalehtede pealkirjadest reaalsuseks. See muutis kogu võistluse turvakontseptsiooni täiesti. Seni oli Eurovision rahulikult turvatud kontsert, kus kontrolliti pileteid, olid mingid reeglid, et pildistada ja filmida ei tohi. Meil oli aga vaja kogu tekkinud olukord ümber hinnata." 

Paadam meenutab, et Eesti turvameetmed olid ranged: Saku suurhall, kus võistlus toimus, oli ümbritsetud kahe aiaga, mille vahel olid valvekoerad. Liikumine oli piiratud – ajakirjanikel, artistidel ja delegatsioonidel oli igaühel oma liikumistrajektoor, mille ristumist püüti vältida. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.05.2017
VIDEO | SKANDAAL! Mees jooksis eurolavale ja tõmbas tagumiku paljaks!
26.04.2016
Iraagi luure hoiatas Rootsit Islamiriigi terroristide kavandatavate rünnakute eest Stockholmis
25.04.2016
ÕHTULEHE VIDEO | Eurovisioni tehniline direktor: lava on võistluseks valmis, varsti alustame proovidega
22.04.2016
ÕHTULEHE VIDEO | Mida ootavad rootslased Eurovisioni lauluvõistluselt?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee