Inimesed

Veteranirokk sai hoo sisse alles pärast päikeseloojangut (1)

Piret Parik, 25. aprill 2016 06:00
ANNAME AU: Tallinnas Vabaduse väljakul rokkis missioonidel käinud veteranide auks ansambel Smilers (pildil Erko Laurimaa ja Hendrik Sal-Saller), publiku puhus kokku kaitseväeorkestri ajateenijate bänd.Foto: Tiina Kõrtsini
Tunnustamaks rahvusvahelistel sõjaoperatsioonidel osalenuid, tähistati laupäeval neljandat aastat järjest veteranipäeva. Traditsiooniliselt korraldati veteranide auks ka rokk-kontsert.

Kui enne kaheksat on rahvas Vabaduse väljakul laiali, siis punkt kell kaheksa kõlab pasunakoor, inimesed koonduvad lava ette ja kaitseväeorkestri ajateenijate bänd alustab.

Anname au Foto: Tiina Kõrtsini

Publikut on seinast seina, otse minu kõrval on koha sisse võtnud punkarid. Ühel poisil on peas hari, tüdrukutel neoonvärvides juuksed ja punkstiilis rõivad. Kui lavale tuleb Smilers, jalutavad pooled punkarid platsilt minema.

Teine pool seltskonda aga suundub lava ette näppu viskama.

Viimastega on ühte meelt ka enamik publikut, kes hakkab juba lõbusamaks muutuma.

Pärast paari laulu ütleb Hendrik Sal-Saller: "Ma saan aru, et te ei tantsi veel, kuna pole pimedaks läinud, aga küll te tantsima hakkate."

Tal on õigus – mida madalamale päike vajub, seda enam hakkavad publiku puusad nõksuma. Hiljem jagab Saller ka soovitusi, kuidas kaamerate ees mitte rumal välja paista.

"Kui kaamerad on teie poole, seiske tuima näoga, kuid muidu tantsige nagu loomad," lõõbib ta.

Samal teemal

23.04.2016
GALERII | Veteranirock sai hoo sisse alles pärast päikeseloojangut
23.04.2016
VIDEO | Hannes Hanso: vajadusel panevad veteranid seljad kokku Eesti kaitseks
22.04.2016
Kaitsevägi kutsub üles veteranipäeval riigilippe heiskama
18.04.2016
Täna algab veteraninädal

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee