Inimesed

"Klaabu tekkis algul ajakirja Täheke vapiloomana. Siis hakkas aga oma elu elama." (4)

Aigi Viira, 21. aprill 2016, 06:00
KLAABU LOOJA: «Läksin koju ja küsisin naise käest muna,» on kunstnik Avo Paistik kirjeldanud, kuidas Klaabu sündis. «Plastiliinist tegin käed ja jalad, harjastest kolm ripset ja joonistasin näo.» Viis munakujulise tegelase Tähekese toimetusse ja Klaabust sai ajakirja vapiloom. Foto: Toomas Huik/ Filmiarhiiv

Avo Paistiku loodud tegelane tegutses ajakirjas Täheke kümmekond aastat, enne kui multifilmikangelasena loorbereid lõikas.

"Ajakirjast Täheke anti ülesanne, et ma kirjutaksin-joonistaksin loo originaalsest tegelasest, kel oleksid võluvõimed, aga et laps saaks teda ka ise lihtsasti joonistada ja valmistada," on öelnud kunstnik ja joonisfilmitegija Avo Paistik, kes oleks täna tähistanud 80. sünnipäeva, oma tuntuima tegelase Klaabu kohta. "Mulle tundus see algul võimatu ülesanne. Sõitsin taksoga Mustamäelt Laulupeo tänavale, taksojuht pidurdas järsku, mu pea nõksatas ja tuligi mõte munast. Läksin koju ja küsisin naise käest muna."

Kunstniku osavate käte vahel valmis sestsamast munast Klaabu. "Plastiliinist tegin käed ja jalad, harjastest kolm ripset ja joonistasin näo," on Paistik jutustanud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

3. september 2016, 04:00
Juubilar Jaan Rannap hakkas lastekirjanikuks tänu nii matemaatikale, spordile kui ka muusikale
4. detsember 2013, 07:00
«Avo Paistik oli oma ekstreemse käitumisega omamoodi võluv isiksus.»
3. detsember 2013, 14:38
Suri "Naksitrallide" ja "Klaabu" režissöör Avo Paistik

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee