KLAABU LOOJA: «Läksin koju ja küsisin naise käest muna,» on kunstnik Avo Paistik kirjeldanud, kuidas Klaabu sündis. «Plastiliinist tegin käed ja jalad, harjastest kolm ripset ja joonistasin näo.» Viis munakujulise tegelase Tähekese toimetusse ja Klaabust sai ajakirja vapiloom. Foto: Toomas Huik/ Filmiarhiiv
Aigi Viira 21. aprill 2016 06:00
Avo Paistiku loodud tegelane tegutses ajakirjas Täheke kümmekond aastat, enne kui multifilmikangelasena loorbereid lõikas.

Avo Paistiku loodud tegelane tegutses ajakirjas Täheke kümmekond aastat, enne kui multifilmikangelasena loorbereid lõikas.

"Ajakirjast Täheke anti ülesanne, et ma kirjutaksin-joonistaksin loo originaalsest tegelasest, kel oleksid võluvõimed, aga et laps saaks teda ka ise lihtsasti joonistada ja valmistada," on öelnud kunstnik ja joonisfilmitegija Avo Paistik, kes oleks täna tähistanud 80. sünnipäeva, oma tuntuima tegelase Klaabu kohta. "Mulle tundus see algul võimatu ülesanne. Sõitsin taksoga Mustamäelt Laulupeo tänavale, taksojuht pidurdas järsku, mu pea nõksatas ja tuligi mõte munast. Läksin koju ja küsisin naise käest muna."

Kunstniku osavate käte vahel valmis sestsamast munast Klaabu. "Plastiliinist tegin käed ja jalad, harjastest kolm ripset ja joonistasin näo," on Paistik jutustanud.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad