Risto JoostFoto: Mari Luud
Toimetas Geidi Raud 18. aprill 2016 15:42
Tallinna Filharmoonia kunstilise juhi kohale valiti Tallinna Kammerorkestri peadirigent Risto Joost (35). 

Joost peab oluliseks oma eelkäija, maestro Eri Klasi, loodud kunstilise kvaliteedi hoidmist ja selle edasi arendamist. "Kohe lõppev kolmas hooaeg Tallinna Kammerorkestri peadirigendina on mulle andnud hea ülevaate, millises kunstilises suunas Tallinna Filharmoonia liikuda võiks," ütles ta.

"Tallinna Filharmoonia tegevus peaks kindlasti leidma ka rahvusvahelisel tasandil enam kõlapinda eelkõige seoses Tallinna Kammerorkestri ja Birgitta Festivali kunstiliste eesmärkide elluviimisega," kirjeldas Joost suuremaid plaane uuel ametikohal.

Tallinna Filharmoonia loomenõukogu liikme Juhan Paadami sõnul on Risto Joostil olemas kõik eeldused loometegevuse mõtestamisel ja organisatsiooni kunstilisel suunamisel.

"Risto säravad loomingulised ideed, hea maitse, energilisus, väsimatu töötahe ja nõudlikkus nii enese kui kolleegide suhtes on olulised isikuomadused Tallinna Filharmoonia juhtimisel ja mis eriti oluline, Birgitta Festivali kujundamisel veelgi omanäolisemaks ja unikaalsemaks muusikateatri sündmuseks," iseloomustas Paadam uut kunstilist juhti.

Risto Joost on õppinud orkestri ja koori dirigeerimist ning laulmist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, täiendanud end Viini Muusika- ja Kaunite Kunstide Ülikoolis ning lõpetanud orkestri dirigeerimise magistrantuuri Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis professor Jorma Panula klassis.

Mitmete auhindadega pärjatud Joost on olnud Tallinna Kammerorkestri peadirigent alates 2013. aastast ning juhatanud mitmeid rahvusvaheliselt tunnustatud orkestreid. Alates 2015. aastast on Risto Joost ka Leipzigis tegutseva MDR Rundfunkchori kunstiline juht.

Tallinna Filharmoonia korraldab Tallinna Kammerorkestri tegevust, Birgitta Festivali ja kontserthooaega Mustpeade majas.