Inimesed

ETTEVAATUST: kass võib su vaimse tervisega trikke teha! (24)

Ann Salu, 18. aprill 2016 06:00
ARMAS, AGA NAKATAV: Eri hinnangutel on natuke vähem kui pooled maailma kassidest toksoplasmadega nakatunud, kuid haigussümptomeid neil enamasti pole. Kaua arvati, et parasiit ei põhjusta vaevusi ka tugeva immuunsusega inimesele, ent tuleb välja, et parasiit võib mõjutada meie psüühikat.Foto: Vida Press

Kas teadsid, et sinu armas nurruv karvakera levitab parasiiti, mis võib sind muuta ebatavaliselt julgeks, rahajanuliseks ja seksuaalselt agressiivseks või sootuks seksileigeks? Veelgi enam, nakatunutel on suurem soodumus skisofreeniaks.  

The Guardiani veergudel meenutab Ameerika kirjanik, filmiprodusent ja režissöör Jim Gabour, kuidas tema armas kass ta juurde tee leidis: kaheksa aastat tagasi avastas mees oma ukse tagant ühe äsja kassipojakingadest välja saanud karvakera, kes oli õige õnnetus seisus. Kassil oli raske hingata, sest nahkogadega kaelarihm oli tihedalt tema kaela ümber. Loom oli nälginud ja tõsises vedelikupuuduses. "Ta pidi olema vähemalt kuu aega omapäi ringi uidanud, sest tõenäoliselt polnud keegi teda sedasi poova rihmaga hüljanud – aja jooksul oli kass lihtsalt kasvanud ja rihm jäi talle kitsaks," usub Gabour. 

Mees päästis rihma kassi kaela ümbert hetkega vabaks ja loom nühkis end tänutundega vastu tema jalgu. Sestpeale seadis hiirekuningas end Jimi juures sisse ja sai oranži värvuse järgi nimeks Kõrvits. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.05.2016
Järjekordselt sai kinnitust seos toksoplasmoosi ning psüühikahäirete vahel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee