TEGID HOLLYWOODI TÄHTEDELE ÄRA: Genkat, Mait Malmsteni ja Ago Andersoni on «Klassikokku­tuleku» peakangelastena kinos vaadatud rohkem kordi kui enamikku üleilmseid kassahitte. Vaid «Avatari» ja animafilmi «Jääaeg 3» on Eesti kinodes vaadanud rohkem silmapaare. Foto: Andres Teiss
Silja Ratt, Jaanus Kulli 16. aprill 2016 06:00
Produtsendid: näitlejate ja lavastajate palgad üldiselt kassatulust ei sõltu

Produtsendid: näitlejate ja lavastajate palgad üldiselt kassatulust ei sõltu

"Kas see sinu kukrut ka kuidagi paisutab, et nii palju inimesi seda filmi vaatab?" uuris Grete ­Lõbu "Ringvaates" režissöör René Vilbrelt, kui "Klassikokkutuleku" kinoseanssidele oli pileteid müüdud poole miljoni euro eest. "Paraku mitte," kõkutas Vilbre küsimuse peale. "Kuidas siis niisugused lepingud on sõlmitud?" imestas Lõbu, nagu ka paljud televaatajad. Palusime filmitootjail selgitada, mismoodi Eesti filminduses raha liigub.

"Filmitegemine ei ole Eestis ja Euroopas enamikul juhtudel äri," teeb produtsent Ivo Felt, kelle tiiva all on valminud "Mandariinid" ja "Vehkleja", kohe alustuseks selgeks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (15)

tarms 17. aprill 2016 16:24
Kõige huvitavam on muidugi see, miks peaks keegi Eestis üldse selle pealt teenima? Tegemist on ju Taani filmi koopiaga. Ma arvan mul oleks kohe autorikaitse seljas kui kellegi teosest koopia teen ja seda müüma hakkan! Film ise väga labane, kinos ei käind, vaatasin kodus. Sellised lastele mõeldud allapoole vööd naljad väga ei istu, kunst on siis kui suudad jutuga inimese naerma ajada!
jaak 17. aprill 2016 07:52
mis edukas film, edukas oli reklaamimees, kes inimesed kinno ajas ning piletiraha suutis välja petta, milline saast film tegelikult
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS