OMAPÄRANE PAARIKE: Liza Minnelli ja David Gesti pulmas osalesid sellised Hollywoodi kuulsused, nagu Elizabeth Taylor, Kirk Douglas, Anthony Hopkins ja Mia Farrow, kuid ühist õnne jagus vaid veidi üle aasta. Foto: Vida Press
Triin Tael 14. aprill 2016 06:00
Liza Minnelli neljas abikaasa David Gest leiti hotellitoast surnuna.

David üritas mind mürgitada! Liza peksis mind purjuspäi! Selliste süüdistustega tümitasid teineteist "Kabaree" täht Liza Minnelli ja tema neljas abikaasa David Gest. Naiselike maneeridega kontserdikorraldaja, kellest tänu põgusale abielule oli saanud menukas reality-staar, leiti teisipäeval Londoni lukshotellist surnuna.

Filmi- ja estraadidiiva neljanda abikaasa surnukeha leiti BBC Newsi teatel Londoni hotellist Four Seasons, kus ta oli viimased pool aastat elanud. Meelelahutaja, produtsent ja tõsielutelevisiooni staar oli surres 62aastane.

Mirrori teatel polnud Gesti kaks päeva nähtud. Mõni päev enne surma oli Minnelli eksmees jäänud silma Londoni metroos, kus ta paistis pealtnägija väitel põdur ja kahvatu välja ning teda tuli vagunisse aidata.

Michael Jacksoni lapsepõlvesõber – väidetavalt kasutasid nad ühe ja sama ilukirurgi teenuseid – pidi juulikuus koos mitme tuntud soulilauljaga ette võtma Suurbritannia turnee oma muusikašõuga "David Gest pole surnud, vaid pulbitseb elust ja soulist".

See oli viide aasta alguse paanikale "Celebrity Big Brotheri" televõistlusel, kus kaasvõistleja oli David Bowie surmauudist kuuldes ekslikult arvanud, et jutt käib Gestist. Kontserdituuri plakatil kiikas Gest lillast kirstust välja.

Tookord oli mees pidanud tervisehädade tõttu võistluse katkestama. Nüüd tuleb temastki minevikuvormis rääkida.

Sahistati, et Gest on tegelikult gei

Toona kontserdikorraldaja ametit pidanud ameeriklane sai tuntuks 2002. aastal endast seitse aastat vanema Minnelliga abielludes. Nad olid tutvunud 2001. aastal, kui Gest Jacksoni kontserti korraldas. Koorekihipulmas oligi isameheks Jacko, pruutneitsite pealikuks Gesti lähedane sõbranna Elizabeth ­Taylor.

Kuid alailma fotograafide ees musipoose võtnud paarikese õnn oli üürike – juba 2003. aasta suvel läksid nad lahku ja Liza suundus võõrutusravile. Diiva sõbrad vihjasid, et homoseksuaalne Gest üritas Lizaga abielludes enda mainet tõsta.

RADIKAALSED ILULÕIKUSED: David Gest kahetses enda sõnul oma ilulõikusi, kuid tunnistas, et sünnipärane välimus kurvastas teda väga. 1981 lasi ta muuta oma ninakuju ja pinguldada näonahka, seejärel paigaldati talle põseimplantaadid ning tehti lõua sisse lohuke. 1990 siirati Gesti kuklast võetud juukseid tema hõrenenud otsaesisele. Foto: Vida Press

Samamoodi oli Minnelli langenud pettuse ohvriks oma esimese abikaasa Peter Alleniga, kelle homoseksuaalsust teadsid kõik ümberkaudsed, kuid mitte tema ise. Kuid Gest on tuliselt kinnitanud, et ta pole gei ning et nende abielu purustasid hoopis Liza alkoholism ja vägivaldsus.

David väitis New Yorgi kohtusse antud lahutuspabereis, et Lizal, kel oli seljataga aastakümnete pikkune võitlus alkoholismi ja ravimisõltuvusega, oli kombeks viinauimas märatseda ja teda peksta.

Selle tagajärjel olevat mees kannatanud pideva peavalu all, kuid pidas Liza süüks ka oma kõrgusekartust, iiveldust, kõrget vererõhku, unetust ja tusatuju. Ta nõudis ekskaasalt 10 miljonit valuraha.

Tahtis surra Suurbritannias

Mõni aasta hiljem, kui kohtuvaidlus jõudis uuele ringile, väitis Minnelli, et Gest mürgitas teda kogu abielu vältel mingite kemikaalidega ning ta oli pidevalt oma elu pärast hirmul.

SURMAHOTELL: Väidetavalt leidsid Gesti surnukeha Londoni hotelli Four Seasons töötajad, kes olid ärevusse sattunud, et nende kuulsat kundet mitu päeva näha polnud. Foto: Vida Press

Seos Minnelliga tegi aga Gestist seltskonna- ja meediastaari, kes sai iseäranis populaarseks Suurbritannias. Diiva eksmees osales mitmes prominentide reality-sarjas, kus lõbustas nii osalejaid kui ka vaatajaid arvukate naljakate lookestega Hollywoodi kuulsustest.

Kuid viimasel ajal oli tema tervis halvenenud. Davidiga viimase kuu jooksul suhelnud sõprade sõnul oli mees võtnud kopsuhädade tõttu kangeid ravimeid, mis pärssisid tema keskendumis- ja orienteerumisvõimet. Unetuse pärast pruukinud Gest pidevalt ka uinuteid.

David Gesti kontserditurnee esimene šõu pidi toimuma ­Yorkis, linnas, kuhu ta oli kodu rajanud ning kus ta soovis Daily Maili teatel ka surra ja maetud saada. "Armastan seda maad palju-palju rohkem kui oma kodumaad."