Saund

"Meloodia" muusikafilmid sündisid tänu nõukogude plaanimajandusele (5)

Aigi Viira, 9. aprill 2016 06:00
KIIRE VÕTTEPÄEV: Voldemar Kuslapit vaevas «Meloodia 69» võttepäeval kolmiknärvi halvatus. Lugu «Suur jõgi» sai üles võetud tõvest hoolimata.Foto: Anton Mutt / ERR

"Armas on vaadata-kuulata toonaseid värskeid hääli, näiteks noorukest Helgi Sallot oma suure sisseelamisevõime ja lõputult sügavate silmadega," poetab laulja Voldemar Kuslap muusikafilmide "Meloodia 68" ja "Meloodia 69" kohta, kus astusid üles Eesti estraadilava tõusvad tähed ning esitasid laule, millest hulk on tänaseks klassikaks saanud. Need filmid sündisid kahel suvel metsiku kiirusega, sest Eesti Telefilmil tuli plaani täita.

Aasta 1969. Suvi. Keila-Joa kose all jões seisavad kaks noort inimest. Üks neist on lavatäht Voldemar Kuslap, teine muusikatudeng Viktoria Meigas. Käib filmi "Meloodia 69" võte. Romantikast pulbitseva stseeni filmimise aegu pole aga tegelik olukord kaugelt pidulik. Kuslapile on see lausa piinarikas. "Mul oli kolmiknärvi halvatus," kõneleb Kuslap, keda operaator jäädvustas tol päeval filmile üksnes vasakult poolt.

"Parem näopool oli mul ära vajunud."

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee