Inimesed

Folklorist Marju Kõivupuu: blondiininaljadele annavad ainest naised, kellele välimus on ülim eesmärk (12)

Urmas Vahe, 7. aprill 2016, 06:00
Folklorist Marju Kõivupuu Foto: Arno Saar

"Mõni aeg tagasi ootasin kesklinnas bussi. Jälgisin huviga, kuidas üsna hilissuvise väljanägemisega barbiemand (40 pluss või sinnakanti), kes kandis heleroosat garderoobi, koos oma varateismelise tütrega bussipeatuse pingil istus," alustab folklorist Marju Kõivupuu meenutust, kuidas ta justkui anekdoodist välja astunud blondiini kohtas.

"Tütar ilmselgelt häbenes oma värvika välimusega ema, kes valjuhäälselt õpetas, kui tähtis on välimus, kui oluline on käia iga päev ilusalongis, kust saab kauneid geelküüsi ja samas vaimus edasi. See oli tegelikult kurb, et tütar oma uue teadmistepagasi all aina rohkem kössi vajus. Nagu seegi, et täiskasvanute maailm kultiveerib maast madalast arusaamu, et naisel on välimus elu ülim eesmärk: à la HU? laul "Absoluutselt", kus tibi veedab päevi ilusalongides, aga tema unistuste mees ei messi talle, absoluutselt," tõdeb Kõivupuu.

"Sookaaslased, kes oma inimlikku tähelepanuvajadust ja/või tunnustust realiseerivad üksnes oma välimuse kaudu ja eneseharimisele erilist rõhku ei pane, annavad küllap ka ainest uute blondiininaljade tekkimiseks," selgitab folklorist, et ka mõni naine aitab ise kinnistada arusaama rumalast linalakast.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

7. aprill 2016, 06:00
Blondiininaljad ja sarkastilised kommentaarid ehk BLONDIINI ARGIPÄEV

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee