LÕPUTU PIDU: Tragikomöödia «Päevad, mis ajasid segadusse» 20. eluaastates peategelane Allar (Hendrik Toompere jun, esiplaanil) liigub 1990. aasta teise poole Eestis ühelt südasuviselt peolt teisele, põrkudes üha värvikamate tegelaste ja segasemate juhtumitega.Foto: Heikki Leis
Silja Ratt 6. aprill 2016 06:00
1990ndatest rääkiva filmi "Päevad, mis ajasid segadusse" esilinastuse külastajad meenutasid enda 90ndaid. 

1990ndatest rääkiva filmi "Päevad, mis ajasid segadusse" esilinastuse külastajad meenutasid enda 90ndaid. 

"Me ei saanud ju üle piiri sõita! Üks mees lõi Soome konsulaadi akna kirvega puruks, viisajärjekord oli kohutav. Oli parasjagu hullumeelne aeg. Taga ma seda ei igatse," rääkis Siim Kallas, kes käis pühapäeval vaatamas Triin Ruumeti filmi "Päevad, mis ajasid segadusse" esilinastust. "1985–1995 toimus nii palju sündmusi ja muutusi, et raske on seda aega mitte pööraseks nimetada," leiab Kallas. Mehe sõnul näivad asjad tagantjärele lihtsamad, kui nad siis olid. "Tagantjärele tundub, et otsuste langetamisel tehti mingid kalkulatsioonid, tegelikult läks väga palju asju lihtsalt nii, nagu vaist ütles. Enamasti läks täkkesse," meenutas Kallas, et 90ndatel polnud otsuste langetamiseks sageli piisavalt aega ega informatsiooni.

Enim on Kallasele 90ndatest meelde jäänud rahareform aastal 1992. "See on olnud minu elu üks kõige silmapaistvamaid sündmusi."

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad