Müstika

AI-AI-AI! Õpilast terroristiks nimetanud õpetaja vallandati

Õhtuleht.ee, 4. aprill 2016, 16:43

17 KOMMENTAARI

m
muhgel/ 5. aprill 2016, 10:01
vbl lugupeetud moslemipoiss irvitas, selle filmis oleva sikhi tüdruku üle
a
aps/ 5. aprill 2016, 08:27
Oleks pidanud nimetama tulevaseks terroristiks, sest selleks saab ta siis kui on hariduse kätte saanud ja selguse ka, et Euroopa pole sellisel moel vastuvõetav ning see tuleb islamiseerida.
j
Juhtumil on negatiivne kulg/ 5. aprill 2016, 06:35
Head ja julged opetajad aetakse koolist minema, Alles jaavad norgukesed ja arad opetajad kes ei ole suutelised kehtestama korda ja andma teadmisi, Eelkoige agresiivsed opilased kehtestavd koolis oma diktatuuri mislabi kaib alla kogu oppe kvaliteet ja pikemas perspektiivis ka uhiskond tervikuna, Loppmangus kannatame koik.
s
selge see, Euroopa värk/ 4. aprill 2016, 22:19
Sihukest musta muidugi ei tohi terroristiks nimetada, valget tohib küll neegriks kutsuda,neegrit ennast mitte. Jne.
ü
Üldistatud arvamus - kuidas tajun/ 4. aprill 2016, 21:42
Ei kiida ja ei laida õpetaja käitumist. Küll näen probleemi islami maailma varjatud diktatuuris (mis on kehtestatud radikaalsema suuna poolt). Ma ei taha solvata meie moslemite kogukonda jm rahumeelseid moslemeid, kuid teatud nähtused (väljaspool Eestit) on vägagi häirivad.
Kui inimene (moslem või mittemoslem) julgeb esitada oma arusaama islamist, siis tal on probleem. Paljud islami kriitikud (kirjanikud, teadlased, ajakirjanikud, meediatöötajad, poliitikud, blogijad, karikaturistid .. ) on saanud sellise viha ja ähvarduste osaliseks, et on olnud sunnitud kolima (varjama oma asukohta) või kasutama turvateenust. Nt Robert Spencer, P. Gellar jne. Mõni on ka maha löödud või mõnes riigis surma määratud. Muideks Postimehes on hea artikkel antud teemal: http://arvamus.postimees.ee/3642871/rapha-l-hadas-lebel-arutelu-islami-ule-arutlemisest-kisub-rappa?...
Vaene poeomanik, kellest oli vahepeal juttu, löödi pühade soovi eest maha. Nüüd kirjutatakse, et pere on ohus ning et antud teo hukka mõistnud moslem saab nüüd samuti ähvarduskirju.
Vähe sellest, siis oma poliitkorrektsed jõud kipuvad hukka mõistma. R.Spencer ja Geert Wilders on saanud nt Inglismaa sissesõidu keelu.
Paar õpetajat kaotasid töö, sest mingi söökla tekitatud segaduse tõttu, sõid moslemite lapsed kogemata mitte-halal toitu. Mingit noomitust, vaid ikka lõpuni tuli inimeste karjäär hävitada. Kuidas jääb andestamisega?
Nii, et loomulikult, kui ma loen selliseid uudiseid, siis mul tekivad eelarvamused.
Kas see ongi Euroopa, millest me unistasime? Ei ole. Varem või hiljem tuleb sellega tegeleda.
Alles arutati ühel kanalil (BBC vist) islamofoobiat. Ajakirjanik palus, et öelge siis rahvale, et koraan ei käse tappa uskmatuid ja usust taganejaid. Paar korda küsiti küsimust ning vastuseks oli, et islam on rahumeelne. Oli siis raske öelda, et meie heaks ei kiida? Ka brüsseli rünnaku järelkaja moslemite kogukonna poolt oli kaitsev, tõrjuv ja kokkuvõttes süüdi riik, kes ei suuda töökohti luua jne. Osaliselt õige aga so puhtalt "ohvri positsioon".
EL peaks lähenema radikaalse islami teemadele teadus- ja julgeolekupõhiselt, mitte tolerantselt ja emotsionaalselt. Kui me tahame luua tolerantse euroopa, siis on asju, mida ei saa tolereerida. Moslemid peaksid ka pingutama. Mulle tundub, et mõtteviis on selline:
1) olen rahumeelne ja ei poolda vägivalda, järelikult islami usk on rahumeelne ja kõik, mis ei mahu minu arusaamadesse, ei oma islamiga seotud. Või siis vastupidi.
2) Mistahes kriitika - mis võib olla suunatud konkreetsele probeemile või isikule (meie puhul tavaline), on suunatud islami vastu.
Seal kus ei aita tolerantsus, on abiks faktid ja teadus. Lisaks oluline moslemite kogukonna kaasamine. Riigid saavad rakendada üksnes meetmed. Kogukond määrab normid.
m
mina/ 5. aprill 2016, 10:34
väga hea kommentaar. Lisaks, et paljud kisavad, et kristlased ka. Ise pole kristlane, seega võin kohe kerge südamega arvamust avaldada. Kahtlast ja ekstreemset elementi leidub kindlasti ka kristlaste juures, kuid neil puudub üldine toetus. Seega kui keegi teeks midagi ennekuulmatut kristluse nimel, siis teda ootaks tohutu halvaks panu teiste poolt. Sama aga ei kehti aga islamis ja seetõttu õitsebki terrorism.
Kristlus on täna väga vaga. Näide. E-bays müüdi erinevate usundite jumalustega retuuse. Kõik teiseid usundid pragasid ja kisasid nii kaua kuni need retuusid nende jumalusega müügist võeti. Jeesuse pildiga legginseid ja saab ikka tellida. Kui ka paavast peseb jalgu moslemitel, samal ajal kui paljud kristlased põgenenevad laagritest moslemite poolse vägivalla tõttu ja isegi USA tunnistab, et Süürias toimub genotsiid kristlaste vastu, siis ei oskagi kohe midagi öelda.
j
jaanus/ 4. aprill 2016, 20:15
need uroodid ongi kõik terroristid
k
kenad moslemid said/ 4. aprill 2016, 20:06
vähemalt õpetaja palga kätte,see ka asi.
Küllap nad selle õpetaja peanuppu ka meeneks saavad,pole mitte kahtlustki.
k
Konn./ 4. aprill 2016, 18:56
Viie aasta pärast aga tuuakse välja põhjus, et tänu õpetaja öeldule, saigi temast terrorist!

l
lugeja/ 4. aprill 2016, 18:45
"See, et mu poeg on moslem, ei tee temast veel terroristi," Pole viga, issikene, küll jõuab selleks areneda.
j
Juba/ 5. aprill 2016, 08:10
ususallivuse nõudmine on terrorism.
a
aga/ 4. aprill 2016, 17:30
miks ei ajata ususallivuse iba moslemitele endile?
n
nooooooooooooooooo/ 4. aprill 2016, 20:08
mis te nüüd,
ainult moslem on inime ja tema ees peavad KÕIK olema maoli.
teda tuleb sallida ka siis,kui moslem kõri viilib ja vägistab ja põletab ja ...... tal ju raske lapsepõlv ja verd vaja.
i
imelik/ 4. aprill 2016, 17:11
, et mustad terroristid ei salli kui öeldakse välja tõde sellest kes nad teiste inimeste meelest on . Kohe lähevad kaebama kohtusse ja huvitaval kombel saavad võidu poliitilistel kaalutlustel . See näitab kui rassistlikud nad on ja kuidas on kallutatud õiguskaitsega tegelevad institutsioonid . See lõppeb sellega , et valgetel inimestel saab kannatus otsa ja siis on 2 varianti : Kas mustad terroristid lähevad tagasi oma mustade maale või tekib suur sõda .
t
to imelik/ 9. aprill 2016, 21:43
Rassist on ikka see, et kõiki teistsuguseid terroristideks sõimab. Mida see poiss siis tegema oleks pidanud? Vaikselt nõustuma? Tõesti imelik oled.
k
kristlane,/ 4. aprill 2016, 17:02
Islam ei pea kristlasi kellekski ja kõik Eesti islamisaatorid väärivad surma.
t
to kristlane/ 9. aprill 2016, 21:41
Sa ise oled ju sama hull nagu need islamisaatorid. Kohe surma nõudma teistele inimestele. Et suudaks ise parem olla!? Ilmselgelt mitte. Ühe tagumiku kaks kannikat on islam ja kristlus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee