Film

"Päevad, mis ajasid segadusse" jõuab kinodesse juba sel nädalal (1)

Toimetas Kaspar Käänik, 4. aprill 2016 10:24
Foto: Heikki Leis / facebook.com/paevad
Tuul viliseb autoakna vahel, aga ikkagi on nii kuum, et põletab huuled. Makist mürtsub Nancy "Hellalt hoia mind". Longero voolab libedalt kõrist alla. Lükkad oma pea kuklasse ja vaatad nokamütsi varjust taevasse ning mõtled: "Mida selle eluga küll peale hakata?" Ja siis sa tunned, et keegi võiks sind hellalt hoida küll. 
 

Alates 8. aprillist õuab kinodesse süsimusta huumoriga vürtsitatud tragikomöödia "Päevad, mis ajasid segadusse".

Filmi tegevus toimub 1990. aastate teises pooles. Peategelane Allar (27) liigub ühelt südasuviselt Eestimaa peolt teisele, põrkudes kokku üha värvikamate tegelaste ja segasemate juhtumitega. Pingelised ja jaburad sündmused panevad Allari oma elu üle tõsiselt järele mõtlema ning ees ootab pöörane eneseotsing Eesti üheksakümnendates. 

Foto: Heikki Leis / facebook.com/paevad

"Päevad, mis ajasid segadusse" on režissöör Triin Ruumeti esimene täispikk linateos, filmi peaosades mängivad Hendrik Toompere Jr ja Juhan Ulfsak. Lisaks teevad filmis kaasa Jaanika Arum, Juss Haasma, Liina Vahtrik, Merle Palmiste, Taavi Eelmaa, Rasmus Kaljujärv, Reimo Sagor, Klaudia Tiitsmaa, Kait Kall, Merlyn Uusküla, Kethi Uibomägi, Onu Bella aka Igor Maasik jpt. 

"Päevad, mis ajasid segadusse" tootis Kinosaurus Film, selle valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital. Filmi produtsent on Maie Rosmann-Lill ja operaator Sten-Johan Lill, stsenaariumi kirjutasid Triin Ruumet ja Greta Varts, filmi heliloojad on Hendrik Kaljujärv ja Karl Saks.

Samal teemal

15.04.2016
JA KÄES ON RAJU REEDE! Kuula Merlyn Uusküla 90ndate stiilis tümpsulugu!
06.04.2016
Siim Kallas: mina 90ndaid taga ei igatse!
02.04.2016
GALERII | Kuulus seltskond Eesti mängufilmi "Päevad, mis ajasid segadusse" esilinastusel
19.02.2016
VIDEO | "Päevad, mis ajasid segadusse" jõuab kinodesse aprillis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee