Foto: Teet Malsroos
Õhtuleht.ee 2. aprill 2016 21:19
Reedel võttis Eesti teatri grand old lady Ita Ever Draamateatris etendusega "Finaal" ja sellele järgnenud sünnipäevapeoga vastu 85. eluaasta.

Armastatud näitlejanna oleks aga justkui 20. sünnipäeva tähistanud – pärast kolm tundi kestnud teatrietenduses mängimist võttis daam krapsakalt vastu õnnitlusi ja vihtus etendusele järgnenud peol väsimatult ning rõõmsalt tantsu.

Ever pidas ka südamliku sünnipäevakõne, mis publikule pisarad silma tõi. Näitlejanna teatas kõnes, et plaanib kahe nädala pärast endast vaid mõned aastad vanema Kihnu Virve eeskujul langevarjuga hüppama minna. Ta kinnitas sealjuures, et tegemist pole aprillinaljaga!

Draamateatri juht Rein Oja ulatas Itale üle suure kollaste tulpide sülemi, mille oli koos armsa õnnitlusega läkitanud president Toomas Hendrik Ilves. Õnnitluskõned pidasid ka Eesti Teatriliidu esimees Ain Lutsepp ja Eesti Näitlejate Liidu esimees Gert Raudsep.

Ühel hetkel ilmusid suurte roosikimpudega lavale näitlejad Jan Uuspõld ja Juss Haasma, kelle käevangus säravas rohelises kleidis juubilar peosaali kõndis.

Vaata meeleolukaid fotosid galeriist!