Teater

Vabal Laval astub lavale tantsiv ratastoolis mees 

Silja Paavle, 22. märts 2016 10:12
"Ravemachine" kujutab endast Doris Uhlichi ja ratastoolis tantsiva Michael Turinsky emotsionaalselt laetud duetti. Foto: Erakogu
Austria koreograaf Doris Uhlich, kes on eestlastele tuttav sügisel esietendunud Vaba Lava kuraatoriprogrammi kuuluva menuka tantsulavastusega „alastusest enam“, on Eestis tagasi. Märtsis jõuab Vabale Lavale koreograafide Doris Uhlichi ning Michael Turinsky verivärske tantsulavastus „Ravemachine“.

"Ravemachine" on Doris Uhlichi teine tehnokultuurile pühendatud tantsulavastus 2014. aastal valminud lavastuse "Universal Dancer" kõrval. "Ravemachine" kujutab endast Doris Uhlichi ja ratastoolis tantsiva Michael Turinsky emotsionaalselt laetud duetti – tantsijate kehad reageerivad muusikale, alluvad rütmile ning ratastoolis tantsivast mehest saab tõeline reivimasin. Telliskivi loomelinnak, osalt ülesehitatud, osalt veel varemetes, sekundeerib lavastuse meeleole kõige olemuslikumal moel. Ühtlasi suhestub "Ravemachine" veebruaris esietendunud Vaba Lava kuraatorprogrammi lavastusega "Kes kardab pimedat?" tõstes taas fookusesse puuetega inimesed.

Lavastuse väljatoomist toetab Tanzquartier Wien‘i rahvusvaheline tantsu ja etenduskunstide võrgustik INTPA, Austria Riigikantselei ja Austria Euroopa, Integratsiooni ja Välisministeerium ning Austria Suursaatkond Eestis.

Esietendus toimub 26. märtsil kell 19.00, millele järgneb Vabal Laval ratastoolireiv "Every Body Boom! All Machines Welcome!", kuhu on oodatud pidulised nii ratastoolidega kui ilma. Plaadimängijate taga on Boris Kopeinig ning Doris Uhlich Viinist. Uksed avatakse kl 20.30.

27. märtsil kell 17.00 toimuvale etendusele järgneb vestlus tantsijatega.

Piletid hinnaga 16/12 eurot müügil Piletilevis. Puudega inimese saatja pääseb etendusele ja reivile tasuta.

Samal teemal

07.06.2016
Vaba Lava uue hooaja avab Jürgen Rooste tõeline meestekas "Sugu M"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee