Blogid

Põhja-Korea lood 13. osa: kas Põhja-Korea ikka on turisti jaoks maailma kõige ohutum paik? (22)

Liina Metsküla, 20. märts 2016, 12:51
Otto Frederick Warmbier Põhja-Korea kohtusFoto: Reuters / Scanpix
Kirjutasin hiljuti Õhtulehe reisiküljele artikli Põhja-Koreasse reisimisest ning ütlesin seal otse välja, et Põhja-Korea on turisti jaoks maailma kõige ohutum paik. Nüüd ma mõtlen sellele lausele tagasi ja… võib-olla ikkagi ei oleks pidanud kirjutama seda artiklisse.

Tõsi, turist on Põhja-Koreas nii suure valve all, et keegi ei saa talt midagi röövida või kuidagi kurja teha. Ometi sai maailmas väga palju kõlapinda lugu sellest, et USA turist mõisteti Põhja-Koreas riigi vastu sooritatud väärteo pärast 15 aastaks sunnitöölaagrisse. Kui teema sai maailmas suurt kõlapinda, siis enda kohta ütleksin, et uudis šokeeris mind tõsiselt. Olen juba ühes blogipostituses kirjutanud, et mina käisin Põhja-Koreas täpselt üks reis pärast ameeriklase arreteerimist sellesama firma ja isegi sama giidiga. Nii et see lugu läks minust väga lähedalt mööda, ma oleksin võinud seda õnnetut noormeest isiklikult tunda.

Samal teemal

Kui ameeriklase arreteerimisest viimati oma blogis kirjutasin, ei olnud täpselt teada, mida kurja ta teinud oli ning ma oletasin, et see võis olla näiteks valitseja pildi põletamine või tappa ähvardamine. Nüüd on aga selgunud, et ta tahtis vaid mingit propagandaplakatit varastada.

Vahetult enne Põhja-Koreasse minekut oli meil Pekingi raudteejaama lähedal kokkusaamine oma grupiga ning seal rääkisid giidid meile, kuidas tuleb käituda. Üks Young Pioneer Toursi giididest ütles nii: "Ma tean, et see kõlab küll naljakat, aga palun, ärge püüdke hotellist midagi varastada."

Ruumitäis inimesi puhkes naerma. Äkki me poleks naernud, kui oleksime teadnud, et mõni nädal varem varguse tõttu keegi arreteeriti.

Jah, meile loeti kohe algul sõnad peale, et Põhja-Koreas tuleb käituda kohalike reeglite järgi. Kui neist üle astuda, siis võib jama majas olla. Aga et sedavõrd suur jama, et 21-aastane noormees mõistetakse ühe varguse pärast 15 aastaks sunnitööle? Kurb, väga kurb.

Ela minu tegemistele kaasa ka Facebookis!

22 KOMMENTAARI

e
Eesti on ohutum 26. märts 2016, 09:10
Kui autor mõtleb vargusi ja mud sigadusi, siis on Eesti palju ohtum, siin ei hakka politsei sellega isegi appikarje peale tegelema. Kogemus. Niiet kõik "pullivennad" ja kihelevad näpud, tulge eEestisse, Korea ei ole tõesti teie jaoks hea riik.
e
Erki Loigom 21. märts 2016, 10:23
Viimane kui üks P-Koreas kinnikukkunud sell on olnud kas hulljulge, katsetaja või usuteemadel toimetaja. Proovijaid ja testijaid ootab tihti selline õ...
(loe edasi)
Loe kõiki (22)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee