Foto: Estonia Selts
Toimetas Helen Pentsa 15. märts 2016 13:58
Eile toimunud Estonia Seltsi aastakoosolekul valiti ühehäälselt seltsi uueks juhatajaks Mart Mikk.

"See on suurim mulle osaks saanud ühiskondlik tunnustus," sõnas Mikk. "Estonia Selts on auväärse ajalooga organisatsioon, mille tähendus ei piirdu üksnes aluse panemisega tänasele Rahvusooperile Estonia ning teatri- ja kontserdihoone rajamisega Tallinna südamesse. Estonia Seltsil on täita väga vastutusrikas missioon kogu rahvusliku kultuuri säilitamise ja edendamise näol. Väga palju on selles osas tehtud ning usun, et seltsi tegevus jätkub igati eelkäijate vääriliselt.“

Esimese uuendusena avanes eilsest Estonia Seltsi kodulehekülg www.estoniaselts.ee. Suurim sisuline muudatus seisneb seni Kuningas Arthuri Fondi nime kandnud sihtasutuse muutumises Estonia Seltsi Fondiks. "Kuna tegemist on väga sarnaste eesmärkidega organisatsioonidega, siis oli otstarbekas jõud ühendada. Tekkinud sünergia aitab seltsi algatusi praktilises elus paremini realiseerida," sõnas Mikk.

Mart Mikk õppis Tallinna Reaalkoolis, Tallinna Riiklikus Konservatooriumis ning Helsingi Sibeliuse Akadeemias, pärast mida tegutses vabakutselise ooperilauljana ning seejärel 15 aastat turunduskommunikatsiooni valdkonnas. Oli aastatel 2010-2015 Rahvusooper Estonia ooperijuht, täna tegeleb AS-s Infortar erinevate projektide turundusega.

Tunnustamaks Estonia Seltsi senise juhataja Arne Miku hindamatut panust seltsi taastamisse ja loendamatu hulga algatuste eest eesti kultuuri jäädvustamisel, valiti ta Estonia Seltsi auliikmeks.