Teater

Raivo Trass meenutas oma elu suurimat õppetundi (10)

Toimetas Kristin Aasma, 13. märts 2016 14:11
Raivo TrassFoto: Teet Malsroos
70. sünnipäeva tähistanud lavastaja ja näitleja Raivo Trass, kes mängis kultusfilmis "Viimne reliikvia“ Hans von Risbieteri, ütles, et selle filmi tsitaate ja nalju ei ole ta oma elus kunagi uuesti kasutanud ja tal on isegi piinlik, kui inimesed tulevad bussis juurde ja üritavad neid tsitaate tsiteerida, ja seda vääralt.

Trass rääkis ETV saates "Hommik Anuga", et kunst on julm ja selle teevad julmaks need inimesed, kes kunstis on, vahendas kultuur.err.ee. "Käib meeletu võitlus, kes teisest parem on, ning selle paremuse taga on võimuiha olla teisest parem." Trass meenutas ka oma elu suurimat õppetundi – Pärnu teatrist koondamist. "Ma sain pärast teada, kuidas seda tehti ja mis teid kasutati - ma olen neid inimesi kohanud, kes seda tegid, aga ma ei ole nende peale kuri ega heida neile midagi ette, sest ma mõtlen ainult niipidi, et seda tehti mulle, kuna ka mina olen niiviisi käitunud," rääkis teatrimees.

Samal teemal

27.03.2019
Raivo Trass: „Kõikides teatrites, kus ma olen töötanud, olen saanud tunda kadedust. Mitte loomingulist, vaid just inimlikku kadedust.“
19.08.2015
"Ingrīda oli tegelikult väga tagasihoidlik. Ta ei mänginud mingit ülbet ega võimukat naist."
07.01.2014
"Mandariinid" pärjati Iraani filmifestivalil parima filmi ja parima stsenaariumi preemiatega
08.01.2013
Raivo Trass Gruusias: "Maa hakkas imelikult kõikuma, mandariinipuud sahisema ja värisema ning kohalik rahvas muutus rahutuks."