Inimesed

Maimu Berg: "Kord jäin hommikul juttu kirjutama ja hilinesin tööle." 

Kais Allkivi, 12. märts 2016 06:00
KIRJUTAB MÄLESTUSI: «Mul ei ole päris konkreetseid prototüüpe, kui ajaloolised tegelased välja arvata. Markantseid ­tüüpe olen elus ikka kohanud, eks neid ole päris palju ka kirjanike ja kunstnikkonna hulgas. Nii et mälestusteraamatusse peaks neid jõudma,» ütleb Maimu Berg, kel on käsil memuaarid. Foto: Peeter Langovits (postimees)

"Esimesed kohustusliku koolikirjandi välised jutud panin kirja pärast ülikooli lõpetamist," tunnistab Maimu Berg, kelle esimesed romaanid ilmusid, kui tal oli vanust üle 40 ja omandatud kaks kõrgharidust.

Mullu Loomingus ilmunud novelli "Awakenings" eest eelmisel nädalal Friedebert Tuglase novellipreemia saanud Maimu Bergi (70) on nimetatud hilisdebütandiks. Ta on kirjutanud julgelt rahvusliku kuuluvuse probleemist, seksuaalsusest ja naiseks olemisest. Kirjutamine pole aga kunagi tema põhitegevuseks saanudki.

Berg on töötanud Tartu Ülikooli raamatukogus, olnud toimetaja ajakirjades Siluett ning Keel ja Kirjandus, Elukirja esimene peatoimetaja ja pikki aastaid Soome Instituudi kultuurisekretär. Ta on kuulunud riigikokku ja Tallinna linnavolikokku. Lisaks tõlkinud soome keelest ajalooteoseid ja näidendeid. Kirjutanud on ta sageli õhtu- ja öötundidel ning käinud selleks ka välismaal loomemajades.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.03.2018
Palju õnne! Julia Laffranque sai kolmandat korda emaks: vanemad vennad võtsid uue pereliikme vastu suure õhinaga
18.01.2018
Kohtunik Julia Laffranque esitab Strasbourgis ema Maimu Bergi näidendit Eesti ajaloost

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee