Inimesed

"Hilda Koni oli täiesti teine Zarah Leander! Tema tämber oli ainulaadne!" (3)

Aigi Viira, 1. märts 2016 06:00
POPULAARNE DUETT: "Nad ei tulnud lavale stiilis veni, vidi, vici – tulin, nägin, võitsin, et kohe lahkuda, vaid selleks, et jääda," meenutab lauljanna Heli Lääts omas ajas ülimenukat duetti, mille moodustasid Hilda Koni (klaveri taga) ja Leida Sibul.Foto: Filmiarhiiv
"Mul kõlab siiamaani Hilda Koni hääl kõrvus," lausub lauljanna Heli Lääts, kel oli õnne 1953. aastal liituda Linda Sauli asutatud Eesti Raadio naisansambliga, kus laulis ka Hilda Koni. "Mulle ajab siiani see kananaha ihule, kuidas ta esitas Zarah Leanderi lugu "Must lehvik". Ta oli kordumatu!"  

Hetked, kui Hilda soololauluna toda Zarah Leanderi lugu esitas, olid Heli sõnul lummavad. "Heldeke, Hilda Koni oli täiesti teine Zarah Leander! Tema tämber oli ainulaadne!" Võimalik, et Heli Läätse vaimustuse taga on see, et ta kogus koolitüdrukuna filminäitlejate pilte ja teiste seas oli tema fotokollektsioonis Leanderigi oma. "Tol ajal polnud ma tema filme näinud, küll aga kuulnud seda tumeda ning pisut maskuliinse tämbriga rootsi filminäitlejat ja lauljat raadiost." Hilda tavatses koduski laulda, ise end klaveril saates, teab tema tütar Anne Dorbek. "Emal kahjuks ei olnud muusikalist haridust, tal oli looduslik anne," ütleb Anne. "Eriti armastas ta end ise klaveril saates laulda saksa šlaagreid Marlene Dietrichi ja Zarah Leanderi repertuaarist."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.09.2020
„Lembit Sibulal kadus pind jalge alt ja niisama vireleda ta ka ei tahtnud.“
17.11.2016
Lavakunstikooli žürii Zarah Leanderile: "Stiilne tüdruk küll, kuid täiesti andetu!"
17.01.2012
"Leida Sibul oli tore eestiaegne mammi. Hästi lõbus ja jutukas."