Inimesed

Raamatuhinnad heidutavad lugejat (12)

Silja Ratt, Kais Allkivi, 27. veebruar 2016 06:00
VÕTAB VAAGIMA: Uudisteoste hind küünib sageli 20 euroni ja sellest ülegi. Paljusid raamatusõpru on see pannud hoolikamalt valima, mida oma raamaturiiulisse soetada. Foto: Teet Malsroos

Nii mõnigi raamatusõber kurdab, et kui varem sai raamatupoes käies peaaegu alati midagi koju kaasa soetatud, siis nüüd peletavad kõrged hinnad ostuisu ära. Uuena maksab suurem osa ilukirjandusteoseid 20 euro ringis. On’s raamatud varasemaga võrreldes tõesti oluliselt kallimaks läinud ning mis hinnatõusu põhjustab?

"Tegelikult ei saa öelda, et teiste valdkondadega võrreldes oleks viimasel ajal raamatute hinnatõus olnud oluliselt kiirem või ulatuslikum. Küllap tekib taoline tunne sellest, et paljudel on veel meeles nõukogude aeg, kui raamatutiraažid ja hinnad olid sootuks teistsugused," arvab kirjastuse Varrak turundusjuht Leenu Nigu.

Tema sõnul loevad inimesed vähem raamatuid ja usub, et kui nõudlus raamatute järele oleks suurem, oleks ka hinnad madalamad. "Tasub lugeda ise võimalikult palju ja propageerida seda ka oma sõprade seas," õhutab ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.02.2017
Miks raamat nii palju maksab? Ja kui suur osa hinnast kellelegi läheb?
21.01.2017
Iga raamat, mis maailmas laineid lööb, Eesti lugejat ei eruta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee