Inimesed

Oscari skandaalid: auhinnast keeldujad, totrad kostüümi d ja põrutavad kõned 

Triin Tael, 27. veebruar 2016, 06:00
KUMMALINE KOLMIK: «South Parki» loojad Trey Parker (vasakul) ja Matt Stone (keskel) koos helilooja Mark Shaimaniga, kes kirjutas muusika 1999. aasta täispikale muusikalisele komöödiale «South Park: suurem, pikem ja lõikamata».Foto: Vida Press

Vaevalt et Hollywoodi Dolby Theatre’i saal homme õhtul tühjaks jääb, ehkki mitu USA staari eesotsas režissöör Spike Lee ning Jada Pinkett Smithi ja Will Smithiga õhutavad mustanahaliste tõrjumise eest Oscari gala boikotti. Ameerika filmiakadeemia on aga 88 Oscari aasta jooksul pidanud toime tulema auhinnast keeldujatega, karvaste dekolteedega ja superstaarist pudilõugadega.

Jada Pinkett Smith ja Spike Lee kuulutasid jaanuaris, et nad keelduvad 28. veebruaril Oscarite galal osalemast, kuna kõik näitlejapreemia nominendid on juba teist aastat järjest eranditult valgenahalised.

Novembris elutöö Oscari saanud Lee ("Malcolm X") kõmistas Instagramis, et ta ei saa lumivalgele auhinnagalale toetust avaldada. Jada Pinkett Smith kutsus Facebooki videosõnumis kõiki tumedanahalisi Oscari galat boikottima.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

4. oktoober 2017, 13:31
Tuntud näitleja Will Smith: kui inimesed käituksid nagu filmikangelased, oleks maailm palju parem koht
26. september 2017, 10:35
„Frozeni“ täht Idina Menzel läks mehele
9. juuni 2017, 10:40
Roman Polanski vägistamisohver palus kohtul juhtumi uurimine lõpetada
23. märts 2017, 10:45
Trussikud püksisääres! "Frozeni" täht avaldas aluspesufopaa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee