Inimesed

Vihm ei takista laulupeo­rongkäiku! (1)

Kadri Tali, sõber, muusikamänedžer, 27. veebruar 2016, 06:00
VAIMUKAS JA VAIMUSTAV: «Elujõuline, teotahteline, rõõmsameelne, kaastundlik, heasoovlik, vaimukas ja vaimustav. Auväärne maestro ja truu sõber – sellisena jääb Eri Klas igaveseks minu südamesse ja mällu,» meenutab Kadri Tali sõpra ja dirigenti Eri Klasi. Foto on tehtud 30. märtsil 2011. aastal – dirigendipuldist naasnud Eri Klas embab tollast ERSO direktorit Kadri Tali. Foto: Kalju Suur

Mäletan üht laulupeo päeva, kui vihmasaju tõttu esimest kord ajaloos teatati rongkäigu ärajäämisest. Mina assisteerisin sel aastal laulupeo kunstilist juhti maestro Eri Klasi. Mäletan, kuidas Eri juhtimisel otsustasime siiski rongkäigu korraldada. Maestro jaoks ei tulnud kõne allagi, et väike vihm (tegelikkuses lakkamatu tihe sadu) suudab midagi nii tähtsat takistada.

Nii me siis sammusime läbi vihma, kilekottidesse mässituna. Maestro Eri järel tuhanded muusikud – dirigendid ja laulupeolised. Mustade prügikottide all olid dirigentidel valged laulupeo ülikonnad ja rinnas rosetid.

Mäletan, et laulukaare alla jõudes ei töötanud kumbki maestro kahest läbiligunenud telefonist ja naljanumber sai meie katsest kuulutada välja laululava ette saabuvate kooride nimed. Ikka nii, et mina lugesin väravast sissemarssiva koori nime ja edastasin selle läbi walkie-talkie laululaval seisvale ja koore tervitavale Erile Klasile.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27. veebruar 2016, 06:00
ANGELIKA KLAS-FAGERLUND: Eri oli meie vundament
27. veebruar 2016, 06:00
Eri Klas juhatas sümfooniaorkestreid üle 40 riigis
27. veebruar 2016, 06:00
"Ema õpetas Erile, et elus pole tasuta kingitusi."
27. veebruar 2016, 06:00
"Eri jääb igaveseks minu südamesse ega kao mitte kunagi mu kõrvalt."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee