Inimesed

Imre Sooäär: Eri põgenes arstide keelust hoolimata suvel Muhumaale 

Katharina Toomemets, Aigi Viira, Karoliina Vasli, Rainer Kerge, Kais Allkivi, 27. veebruar 2016 06:00
«Eri piiritu headus ja hinge suurus oli see, mis kõik tema ümber liikuma pani. Erakordne Eri, keda on võimatu unustada, jääb oma lahke naeratusega alati meie südametes helisema,» meenutab Imre Sooäär (vasakul) maestrot.Foto: Erakogu

"Sain Erit lähemalt tundma temaga koos kaheksa aastat rahvusooperi nõukogus töötades. Eri oli üks neid, kes innustas mind tagasi muusika juurde pöörduma ja muusikaakadeemiasse kompositsiooni erialale astuma," meenutab helilooja ja riigikogu liige Imre Sooäär, kellele Eri Klas oli suur eeskuju.

"Ta ütles alati, et kui sul on säde sees, tuleb see igal juhul lõkkele puhuda, muidu ei saa sa iial elus teada, millest oled ilma jäänud ja see kehtib kõigi erialade kohta." Nii said Erist ja Imrest sõbrad.

"Eri võis tundide kaupa lugusid jutustada või muusikast, maast ja ilmast vestelda. Vahel helistas südaööl, küsis viisakalt, ega ta liiga hilja helistanud ja olles emotsioonidest tulvil, võis siis veel paar tundi pajatada." Sooääre sõnul jätkus Klasil alati vaimukaid lugusid, millel ei paistnud tulevat lõppu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.02.2016
Eesti olümpia- ja spordipere jääb mäletama maestro Eri Klasi kui suurmeistrit
27.02.2016
ANGELIKA KLAS-FAGERLUND: Eri oli meie vundament
27.02.2016
Eri Klas juhatas sümfooniaorkestreid üle 40 riigis
27.02.2016
"Eri jääb igaveseks minu südamesse ega kao mitte kunagi mu kõrvalt."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee