Inimesed

Modellisaate Hendrik Adler treenib Aafrika tänavalapsi (4)

Silja Ratt, 25. veebruar 2016, 06:00
TÄNAVALASTELE APPI: Hendrik loodab, et suudab spordi kaudu Kenya tänavalaste ellu veidigi lootust tuua. Foto: Maiken Staak

"Olin pärast õhtust trenni koju jalutamas ja kohtasin teel üht kaheksa-aastast poissi, kellel polnud kodu. See vaene laps jäi sõna otseses mõttes mu koduaia taha magama. Mina olin samal ajal toas, tegin aknagi lahti, sest oli meeletult palav. Ma ei saanud terve öö und, sest minu pea oli küll pehmel padjal, aga sellel noorel lapsel polnud kodu," meenutab saatest "Eesti tippmodell" tuule tiibadesse saanud Hendrik Adler, kuidas ta Aafrikas tänavalaste trööstitut elu nägi.

"Paar aastat tagasi oli minu elus üsna keeruline aeg ja ma otsisin võimalust minna kuskile, kus saaksin elu üle järele mõelda. Sattusin Eesti jooksjatega, eesotsas Tiidrek Nurmega, ühte punti ja veetsin kaks kuud Kenyas. Minu esimene reis Aafrikasse võitis minu südame," meenutab Hendrik.

"Sain aru, et elu ei keerle ainult minu ümber ja maailmas on ka neid, kellele puhas joogivesi ja katus pea kohal on suureks õnnistuseks. Eestis ei oska me seda hinnata ega rõõmu tunda ja see on kurb. Mulle jäi Aafrikas silma väga palju tänaval elavaid lapsi, kes läksid südamesse. Mõtlesin, kuidas ma saan elada nii, et ma midagi ei tee? Lihtsalt käin Eestis tööl ja elan?"

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18. mai 2016, 06:00
Hendrik Adler: oleksin Keenias äärepealt jõehobu õhtusöögiks saanud!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee