Film

"Klassikokkutuleku" avanädalavahetuse kassa tegi ära nii "Titanicule" kui ka "Avatarile"! (8)

Õhtuleht.ee, 22. veebruar 2016, 12:27
Foto: Alar Truu
Värske kodumaine komöödia "Klassikokkutulek“ tegi Eesti filmi avanädalavahetuse megarekordi – kokku käidi filmi vaatamas 33 828 korda.

Eelmine rekord kuulus täpselt aasta tagasi esilinastunud populaarsele sõjadraamale "1944“, mida käis esimesel nädalavahetusel vaatamas 19 030 inimest.

René Vilbre lavastatud komöödia, mille peaosades on Mait Malmsten, Genka ja Ago Anderson, esilinastus korraga läinud nädalavahetusel rekordilisel arvul ekraanidel – kokku lausa 34 kinos üle Eesti.

Piletikassasse kogus film oma esimesel nädalavahetusel 191 390 eurot, mis on rohkem kui näiteks filmil "Avatar“ (72 364 eurot) või eelmise aasta Eesti kinode edukaimal filmil, multikal "Käsilased“ (104 105 eurot).

Samuti seljatas "Klassikokkutulek“ kunagise menuki "Titanic“, mille avanädalavahetuse kassa oli 40 486 eurot.

Samal teemal

Produtsent Kristian Taska sõnul näitab selline publikumenu, et Eesti kinomaastik vajab draamade kõrvale ka häid eestikeelseid komöödiad. "Meie eesmärgiks on pakkuda Eesti inimestele vabariigi aastapäeva puhul häid emotsioone ja naeru.“

"Klassikokkutuleku“ algstsenaarium on pärit Taanist, kus samanimeline film 2011. aastal kinod üliedukalt rahvaga täitis. Täpselt samasugune pöörane publikumenu saatis ka Soome versiooni.

Martin Alguse eestikeelne stsenaarium andis enne filmi aimdust, et suurt publikumenu on oodata ka Eestis. "Panime „Klassikokkutulekule“ algusest peale võrdlemisi suured ootused ning tegime omalt poolt kõik, et info filmi esilinastumisest jõuaks võimalikult suure hulga inimesteni,“ ei ole filmi meeletu populaarsus filmi levitajale Siim Rohtlale üllatuseks. "Lähenesime filmi kampaaniale n-ö hollywoodilikult, agressiivselt. Eesti filmidega pole seda kunagi varem tehtud.“

Loo peategelased on kolm keskkooliaegset parimat sõpra, kes üritavad enne klassi 25 aasta kokkutulekut endile tõestada, et noorus pole veel kuhugi kadunud.

Peaosades säravad Mait Malmsten, Genka ja Ago Anderson, filmi režissöör on René Vilbre ning produtsendid Kristian Taska ja Evelin Soosaar-Penttilä, eestikeelse stsenaariumi autor on Martin Algus. Operaator on Mihkel Soe, kunstnik Anni Lindal, kostüümikunstnik Anu Lensment, monteerija Tambet Tasuja ning helilooja Arian Levin.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee