Inimesed

"Mul hakkas halb," lausus näitleja Karl Kalkun ja suri telekaamera ees (40)

LISA KOMMENTAAR

End. kolleega 22. veebruar 2016 19:20
Karla,oli hea näitleja,naljamees ka! Mäletan tema juttu herilastest. Just herilastest! Olid nad teatriga Lõuna -Eestis ringreisil. Pidasid siis palaval suvepäeval söögi-joogipeatuse ühes kolhoosi heinaküünis. Mäletate veel neid kolhoosi heinaküüne,kuhu veeti lahtist heina? Ja seda,et heinakihtide vahele raputati jämedat soola. Ja see soolaports oli ühes veneaegses lukuga turukotis. Kui oldi söödud-joodud,visati värsketele heintele pikali. Siis Karla märkas küüni aampalgi küljes nii jalgpalli suurust herilasepesa. Kohe tekkis mõte see pesa soolakotti ajada. Ja see Karlal ka õnnestus! Kott heinatuustiga puhtaks ja suure tee äärde maha. Palju neid autosid sel ajal ikka oli? Mõni veokas sõitis mööda vaid. Siis aga üks "Volga" nelja reisijaga. Auto sõitis kotist mööda,aga mõnikümne meetri pärast pidurdas ja lasi tagurpidi tagasi ning tagumine uks avanes ja kott "kadus" autosse. Lõuna - Eestis olid vanasti teed ühest künkast üles,teisest alla. "Volga" sai vaevalt järgmise künka otsa, kui kõik neli ust korraga lahti läksid ja neli meest lidusid autost nii kaugele,kui said! Karla olla hiljem raadios neilt tundmatutelt vabandust palunud?
must huumor 22. veebruar 2016 13:53
liikus pärat seda....et ...intervjueeris Kalkuni surnuks....
Aga nägin ka seda saadet ja ei saanud kohe arugi, mis toimub! Hea näitleja oli!!!
Ütles hoopis... 21. veebruar 2016 10:26
Tartust 21. veebruar 2016 08:03
Paar nädalat tagasi suri tema õepoeg vist 56 aastaselt. Oli samuti tore mees. Puhka rahus, Pets!
Tundsin ka 2. august 2016 10:10
Peeter oli 58, okt. saanuks 59
keelemees 21. veebruar 2016 01:10
Kritiseerin eelmises kommentaaris, kas sobib artiklit ammulahkunust pealkirjastada fraasiga, mis mõjub liiga tänaselt. Seda kommentaari ei edastatud, Õhtuleht on kriitika suhtes tundlik. Sõnastan oma mõtteavalduse siis reistmoodi, nii et Õhtulehe valvemoderaator selle alltekstist aru ei saa: Karl Kalkunit teavad kõik. Iseäranis need, kes on tema hääletämbri saatel üles kasvanud.
so 20. veebruar 2016 21:03
K...rt, kui vana ma ikka olen, et seda saadet mäletan ja olen näinud.Ja kuidas mulle meeldis tema hääl, kui ta järjejuttusid luges kunagi.
kkkk 20. veebruar 2016 19:23
nägin ka lapsena seda saadet ega mõistnud miks nii imelikult lõppes tookord.Samas oleks huvitav veelkord seda saadet vaadata
Helgi 20. veebruar 2016 19:22
Nägin ka seda saadet.Kahju,et nii lõppes.Perele jõudu ja tervist meenutuseks.

Äärmiselt näotu 20. veebruar 2016 19:05
On sellise artikli eest raha koinida!
Kits 20. veebruar 2016 22:23
Meil on kapitalistlik ühiskond ja raha küsimine oma töö eest on igati õigustatud ootus.Milles küsimus,kas ei raatsi maksta?
rs 20. veebruar 2016 23:26
nii rikkis annab olla, et õhtulehele raha annaks :D
Kits 21. veebruar 2016 13:21
Kas miinuse panijad käivad kõik tasuta tööl.Miks te arvate et ajakirjanik saaks ilma palgata elada.
Rikutuse tase 21. veebruar 2016 15:25
Kui inimene jääb tänaval auto alla, sa näed seda pealt, ja sa oled juhtumisi arst ning osutad talle kohapeal esmaabi, siis küsid ta käest selle abistamise eest kohe raha või?
Vaata, Kits, iga asja eest ei sobi raha küsida, olenemata sellest, milline on su amet. Või noh, oleneb ilmselt iniemsest.. Mõni ei pea paljuks ka "aitamise" eest raha küsida või siis ei liiguta lillegi, kui iga liigutse eest ei maksta.
Ohjah, mäletan seda hetke 20. veebruar 2016 17:58
Tulin just koolist ja tegin teleka lahti, oli mingi päevane saade..päris hirmus oli seda hetke näha, siiamaani meeles
! 20. veebruar 2016 17:54
Põlvkonnast:Aren,Eskolad, Mandri...Koppel..... ühesõnaga SUURED NÄITLEJAD... , selle surmaga saate ajal: Kaja Kärner oli sama, kus ta piinas Eri Klasi ikka edasi , ei saanud arugi , et too oli minemas !!!!!, kiirabi jne......
Sel ajal olid näitlejad ikka head 20. veebruar 2016 21:54
...ja ka loodus värvilisem ning talved lumised.
Praegused näitlejad kahjuks ainult veiderdavad!?
tänapäeval 20. veebruar 2016 22:13
on noored näitlejad ahned laadatolad, kes müüvad nii enda keha, kui ka hinge sellele, kes rohkem raha pakub
Radist 21. veebruar 2016 01:52
või Vikerraadio maskotthääl Kaja Kärner on Eri Klasi piinaja? Ei usu!
Polnud Kajakal ründavat kõnemaneeri isegi kooliajal mitte, võin kinnitada.
Küsimus 20. veebruar 2016 17:50
Kui süda seiskub, kas siis lämbumistunnet ja paanikat ei teki ?!, nagu uppumisohus olles, kus oled vett sisse tõmmanud ja hingata ei saa...Või on äkksurm nii kiire, et ei tunne midagi, kõik möödub paari sekundiga ?
Ei 20. veebruar 2016 17:57
See oli äkksurm, lämbumine toimub teistmoodi.
teadja. 20. veebruar 2016 22:55
Kui sa oled surnud, siis sa ei tunne midagi. Halb enesetunne hakkab järsku ja monikord ei millestki. Koigepealt hakkab inimesel rääkimine raskemaks muutuma, laused venivad veits ja hääl muutub pehmeks, siis toimuvad muutused nägemise ja kuulmise osas. Nägemine muutub häguseks, umbes selliseks nagu ohtulehe kirjatekst, mis on uduselt kirjutatud, kuulmine- kui sa oled millegi suuremas seltskonnas, siis sa kuuled suminat, millest sa mitte millestki aru ei saa. Ainult paremini sa saad aru ja kuuled, kui konkreetselt yks inimene kysib sinult, et kas koik on hästi. Sa kuulsid ja said lausest veel aru, kuid sa ei suuda rääkida. Halva enesetunde järel ei sure inimene ootamatult. Kokkuvarisemine voib toimuda max. kuni seitsme minuti jooksul. Halva enesetundega inimene tahab olla kösakil ja saada midagi teravat, kas rummi, viskit, brändit vms. Mingit paanikat ja lämbumistunnet inimesel ei teki, vaid tal tekib tunne, et see on ajutine. Loplik kokkukukkumine toimub järsku ja ootamatult. Kui sa oled täiesti yksi, siis loeb väga palju ka onnest, et kuidas sa kokku kukud. Ja kas kukkumise tagajärel kusagil pead ära ei löö. Kui sa kukud vasaku kyljega kovale maapinnale, siis on voimalik, et su syda hakkab uuesti tööle, parema kyljega on protsent tunduvalt väiksem. Kokkukukkunul on voimalik syda uuesti tööle saada, kui sa votad inimese sylle ja lased ta meetri korgusel alla kukudada tugevale maapinnale. Beebide ja väikeste laste puhul töötab raputamine.
hmmm.... 21. veebruar 2016 09:38
Mul on sellise kirjeldusega halb enesetunne tekkinud kabel korral. Esimene kord oli peale 7 km jooksu teinekord peale tennise mängu. Kusjuures jooksmise puhul jälgisin ka pulssi ja ei pingutanud üle, tennis oli aga selline intensiivsem. Tundsin end peale mõlemat väga hästi kuid ca tund hiljem tekkisid kõik eelpool nimetatud reaktsioonid. Selline kahtlane oleks kestis mitmeid-mitmeid tunde. Püüdsin vedelikku tarbida,näksida aga pidevalt oli tunne nagu poleks meelemärkusel. Möödus kuidagi iseeneset ja hommikul ärgates oli parem olla. Ei oskaksi iseend aidata sellises situatsioonis. Kõige parem tundus tol hetkel pikali olemine siis ei olnud ka nii paha olla. Surin ja tunne nagu oleks karussellil ei tahtnud kuidagi üle minna.
21. veebruar 2016 11:15
Meetrikõrguselt kukkudes peaks ka kukkuja oma pea kenasti ära lööma...
tehnik 21. veebruar 2016 01:29
Rahustan sind, suremise kartja. Kui sul ka enne mingeid valusid või vaevusi oli, siis surmahetkel ei tunne sa midagi, kõik tuimestub. Sest esmalt annavad otsad aju närviretseptorid (analoogselt šokivalu blokeeringuga), alles seejärel kustub teadvus lõplikku unne. Seda rääkis mulle 93-aastane vanapapi, kes on üle elanud kaks südame müokardi arütmiat. Esimese 70-aastaselt, teisele ei pööranud ta enam erilist tähelepanu. Päris humoorikalt rääkis, muuseas.
to Küsimus 21. veebruar 2016 14:10
Mul on olnud elus juhus, kus süda jäi hetkeks seisma või jättis ta umbes 3-4 lööki vahele (ekstarsüstoolia), mis on sisuliselt sama - täiesti valutult tekkis kahe-kolme sekundiga minestustunne. Ei jõudnud midagi mõelda ega öelda - lihtsalt pilt kukkus tasku. Seisin, järsku tundsin, et süda puperdab ja siis läks pilt tasku. Kukkusin pikali ja siis tundsin, kuidas süda hakkas jälle lööma - seda hetke tundsin ehk see oli siis ilmselt teadvusele tulek. Aga jah - midagi sellist, et hakkad seal õhku ahmima või paanikasse sattuma - midagi sellist ei ole. Lihtsalt lambist vajud paari sekundiga kokku. Ei suuda sa mõelda ega öelda mitte midagi, lihtsalt "vasaraga" saad. Kusjuures see hetk ise on täiesti valutu ja mingit paanikat ei jõuagi tekkida. Isegi mõelda, et kas nüüd on lõpp, ei jõua..
lõppes ära 20. veebruar 2016 17:49
Sa ei v a e v l e surma oodates----see on hea surm.
tont 20. veebruar 2016 17:10
no, kurat, tõesti-IGA surma pealt üritab sopaleht teenida!! kas elus inimesed enam ei müü, et isegi ammu surnud inimesi hauast välja kaevatakse??
Jürka 20. veebruar 2016 18:46
Sa oled ükskõikne ja tundetu inimene ega saa aru, et siinses loos ja kommentaarides mälestatakse kunagist armastatud näitlejat. Sina aga näed igal pool ainult halba ja oskad lisaks ka veel väga labaselt väljenduda. Õnnetu inimene...
tripp 21. veebruar 2016 02:15
Mäletaja 20. veebruar 2016 17:03
Samuti mäletan seda saadet ja hetke.. andekas inimene oli...
..-- 20. veebruar 2016 18:46
nägin saadet,rahu talle
äärmiselt mõnus näitleja oli 20. veebruar 2016 16:04
selline rahulik, mõnus, tasakaalukas, samas huumorimeelega ja väga lahe.
kuidas aeg küll lendab, juba 26 aastat möödas. juba.

kohvilähker 20. veebruar 2016 15:30
puhka rahus, Ärni! endise ohvitseri tunneb kaugelt ära...
Nii oli... 20. veebruar 2016 15:01
Vaatasin 20. veebruar 2016 12:17
saadet, Selgelt meeles see kõik. Paljude hetkede kohta saame öelda: "Nagu alles oli." Juhtunust siis juba 26 aastat. Trafaretne mõte - aeg lendab. Karl Kalkunil on väga vahva pere, kes väärikalt oma sisukust kannab. Head neile kõigile!
nägin 20. veebruar 2016 12:17
ja mäletan seda saadet,a sellest et tal halb on,võis aru saada sellest kui ta lipsu w särginööpi näppis,enam ei mäleta ,aga sellist asja küll ei osanud karta :(
See pole küll 20. veebruar 2016 16:40
nii tähtis, aga mu meelest ütles ta saatejuhile, et "ma ei saa rääkida"....ja siis saade katkestati! Ehk siis, südame seiskudes jääb aju hapnikupuudusesse ning kõnevõime kaob!
Vaatasin saadet... 21. veebruar 2016 06:06
ja minul ka jäi pilk selle momendi peale pidama, kui ta avas särginööbid...
teispoolsus 20. veebruar 2016 10:01
Mõnes mõttes surm,mida igatseks nii mõnigi, minek jala pealt, aeg sai otsa.