Inimesed

Pihlamägi: Eurovisioni uus hääletussüsteem tundub põnev (1)

Katharina Toomemets, 19. veebruar 2016 06:00
UUENDUSED: Aastate jooksul on Eurovisioni hääletussüsteem läbi elanud mitu uuendust – küll on lastud hääletada pooleks televaatajatel ja žüriil, küll aga ainult televaatajatel.Foto: Eurovision.tv / EBU

"Eurovisioni algusaastatel muudeti hääletussüsteemi üle aasta, aga ikka poldud rahul. Seda peabki aeg-ajalt muutma, et oleks põnev," ütleb Eurovisioni-ekspert Olavi Pihlamägi (väiksel pildil) kommentaariks uudisele, et tänavu teeb Eurovisioni hääletussüsteem läbi põhjaliku uuenduskuuri. Nii ulatuslikku muutust polevat nähtud 1975. aastast saati.

Viimastel aastatel on lugenud iga riigi esindaja otsestuudiost ette punktid (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10 ja 12), milles on juba kombineeritud nii žürii kui ka rahvahääletuse tulemused. Näiteks mullu luges lauljatar Tanja Mihhailova ette Eesti punktid, mis olidki arvutatud žürii ja televaatajate häälte põhjal.

Tänavu sellist arvutamist ei toimu ning eri maade žüriid ja televaatajad annavad oma punktid eraldi. See tähendab, et kõigepealt loeb iga riigi esindaja ette ainult professionaalse žürii punktid (vahemikus 1–12 just nagu varemgi).

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.05.2017
"Kui hetkel on valus, tahan sulle mõelda vaid!" Millest vestavad Eesti eurolaulud?
16.05.2016
Veelkord Eurovisioni uuest hääletussüsteemist ehk Kuidas selgitati välja võitja?
29.02.2016
KUIDAS MEELDIB? Kuula Soome tänavust eurolugu!
18.02.2016
Eurovisionil muutub hääletussüsteem

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee