Inimesed

Vello Viisimaa kuulas üht plaati kogu elu. Muusikat jätkus sellelt Metsakalmistulegi (7)

Urmas Vahe, 13. veebruar 2016 06:00
Vello Viisimaa kuulas üht plaati kogu elu. Muusikat jätkus sellelt Metsakalmistulegi.Foto: Estonia teater

1980. aastate lõpus hakkas abikaasa Teesisse ning tütar Piretisse ja Marisesse miskipärast pugema kartus, et isaga – armastatud opereti- ja estraadinäitleja Vello Viisimaaga – ei ole kõik korras. Väsimus, mis enam peaaegu ei katkenudki, ja imelik rõhumine rinnus kõnelesid vaid üht keelt. Pereliikmed kahtlustasid, et kopsudesse on pugenud kutsumata külaline. Mida muud võis isa lõputu suitsetamine tähendada. Ent kasvaja oli hoopis söögitorus.

Keemiaravi andis esiotsa isegi tulemust. Vello tundis kehas justkui häid puhanguid, oli teinekord kui tervis ise. Lõõpis nagu vanasti. Kuid äkki oli selge, et ravi enam ei aita. Tohterdamise peamine tulemus oli Vello niigi harevate juuste hõrenemine. Eriti paanikasse ajas Vellot see, et pidi peagi sõitma Stockholmi isa 90 aasta juubelile. Aga kuidas teha seda kiilaspäisena? Õnneks kasvasid juuksed selleks ajaks tagasi.

Vana kamraadina ei jätnud laulja ja näitleja Voldemar Kuslap oma kolleegi ka siis, kui too juba väga haige oli ja onkos istus ning ennast vaid morfiumiga vee peal hoidis. Kord sisenenud Volli palatisse hääletult, nii et haige seda tähele ei pannud. Vaatepilt, mis külalisele avanes, oli kõike muud kui lohutav: voodis istus otsa saanud, väga vana mees, kellele ümbritsev maailm üldse korda ei paistnud minevat. "Mul oleks kui keegi kõrist haaranud, kui teda sellisena nägin," meenutab Voldemar.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee