Inimesed

Jääme ootama, mida kirjutab Heljo Mänd oma sajandaks sünnipäevaks (6)

Rainer Kerge, 10. veebruar 2016 06:00
PALJU ÕNNE SÜNNIPÄEVAKS: 11. veebruaril 90aastaseks saav Heljo Mänd tõuseb hommikuti kell viis, viimasel ajal tegelikult varemgi, ja istub kirjutama. «Ma olen mõelnud: võib-olla selle pärast ongi mulle antud pikk iga, et nüüd ma saan kirjutada nii palju, kui ma tahan,» muigab juubilar paar kuud tagasi Õhtulehele antud intervjuus.Foto: Stanislav Moškov

"Lastekirjanikuks tasub hakata – nende seas on palju pikaealisi ja kaua töövõimelisi inimesi," tunnistab Leelo Tungal kolleeg Heljo Männi homsele 90. sünnipäevale mõeldes. "Endise kirjalapsena soovin Heljo Männile palju-palju õnne. Jään ootama, mida ta kirjutab oma sajandaks sünnipäevaks."

Jah, Leelo Tungal on Heljo Männi kirjalaps. See tähendab, et ta riimis koolitüdrukuna toonasesse noorteajakirja Pioneer luuletusi. Temaga samal ajal oli Männi kirjalaps teiste tulevaste kirjanike seas ka näiteks Viivi Luik.

"Käisime kooli ajal Viiviga korra toimetuseski – tollal oli Pioneeri ja Tähekese toimetus ühine, Täheke tehtigi Pioneeri juurde, et oktoobrilastel oleks oma ajakiri – ja nägime seal silmast silma ära nii Heljo Männi kui ka Helju Rammo," meenutab Tungal.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.12.2020
ÕL ARHIIV | Heljo Mänd: ma vaatan tänapäeva lapsi ja mul on tunne, et nad vajavad rohkem armastust, kui nad saavad
11.02.2016
Heljo Mänd sai Nõmmel omanimelise pingi
11.02.2016
Palju õnne sünnipäevaks, armastatud lastekirjanik Heljo Mänd!
29.01.2016
Heljo Mänd kadus elutööpreemia kandidaatide nimekirjast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee