Inimesed

"DOWNTON ABBEY" LOSSI TEGELIK LUGU: kuum salasuhe hävitanuks perekonna au (1)

Helgi Erilaid, 6. veebruar 2016, 06:00
TEGELIK DOWNTON ABBEY: 1878. aastal valminud Highclere’i loss Lõuna-Inglismaal Hampshire’is, kus pesitseb Carnarvonide aadlisuguvõsa.Foto: Vida Press

Tohutu, massiivne uhkete tornidega loss hääbus lumesajus pimedusse. Downton Abbey elanikele oli lõpp nädal tagasi ETV ekraanil õnnelik ja lootusrikas otsekui muinasjutus. See oli seni kalleim, äärmiselt stiilipuhas ja meisterlikult tehtud ajalooline briti telesari, mille ühe tunni filmimine maksis miljon naela.

Sarja menu üllatas isegi "Downton Abbey" tegijaid – kes osanuks arvata, et tänapäeva noor, klassivahesid mitte tunnistav briti telepublik jälgib rõõmuga 20. sajandi alguses toimuvat, aeglaselt arenevat ajaloolist draamat ning et sellest saab nii vaadatav ja populaarne sari ka Mandri-Euroopas ja Ameerika Ühendriikides.

On päris kindel, et Abbey ei mängi sarja menus hoopiski mitte väikest osa. Küllap on vaatajaile teada, et paika nimega Downton Abbey pole päriselus olemas, vähemalt mitte seal, kus menukas telesari filmiti. Seal seisab tegelikult Highclere Castle, mille pikk ajalugu on samuti sündmusi ja saladusi täis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19. jaanuar 2018, 13:30
Soovid veeta jõulud Downton Abbeys?
12. mai 2017, 12:47
"Downton Abbey" tähest saab kirjanik Roald Dahl
21. märts 2017, 14:26
"Downton Abbey" mängufilmi võtted võivad juba tänavu alata
15. august 2016, 14:24
Uus seriaal aitas "Downton Abbey" kaunitaril peigmehe surmast üle saada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee