Saund

Jäääär kannaks äärepealt nime Vasak Kõrv 

Kais Allkivi, 6. veebruar 2016 06:00
NÜÜDNE NELIK: Laulja-kitarrist Jaan Sööt (vasakult), basskitarrist Tarz, iiri vilesid, löökpille ja kitarri mängiv Teet Velling ja kitarrist-laulja Tõun on kõik tegevad ka muudes muusikakooslustes. «Kuid Jäääär on olnud meile aastaid kõige truum elukaaslane,» kinnitab Tarz. Velling naasis pärast pikka äraolekut bändi ridadesse 2008. aastal.Foto: Sven Soome

Kui nimi Jäääär ei oleks end Jaan Söödi sõbrale Sulev Salmile unenäos ilmutanud, kirjutanuks hiljuti 25aastaseks saanud bänd end muusikalukku ilmselt Vasaku Kõrvana. Kunagi plaanis ansambel aga tungida USA lavadele nimega Wild Cowboys from the East ehk Metsikud Kauboid Idast. Õhtuleht toob bassimees Tarvo Jaaksoo ehk Tarzi abiga välja veerandsada märkimisväärt tõika Jäääärest.

• 21. jaanuaril 1991 teadustati Eesti Raadios esimest korda, et mängib Jäääär. Kõlas lugu "Laualinad", mille laulja ja kitarrist Jaan Sööt Juhan Viidingu tekstile oli kirjutanud. Selle järgi tähistab bänd oma sünnipäeva.

• Akustilise muusika lembide punt hakkas Tartus praeguse Viljandi kultuuriakadeemia helirežissööri Sulev Salmi mahitusel moodustuma juba paar aastat varem. "Seal figureerisid ka Ants Johanson ja Andres Dvinjaninov. Nad tegid stuudioprojekti, aga Sööt hakkas Inboiliga (Andrus Rootsmäega – toim) kahekesi esinema," räägib Jääääre bassimängija Tarz, kuidas moodustus bändi algne tuumik.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.08.2018
InBoil ehk Andrus Rootsmäe: „Mõnes mõttes on mul kahju, et Glavlit on kadunud“
30.01.2016
Jääääre kuulsa loo sõnade autor andis end pärast 25 aastat näole
24.01.2016
Ansambel Jäääär otsib populaarse laulu "Jäljed" teksti autorit
15.10.2015
Söödi ja Krossi ladus kulgemine

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee