Inimesed

Puumees unistab normaalsest elust (10)

Triin Tael, 2. veebruar 2016 06:00
LOODAB ARSTIDE ABILE: Abul Bajandari käed on kaetud korpas tüügastega, neid leidub jalgadelgi. Kokku kaaluvad kasvajad üle viie kilo.Foto: AFP / Scanpix

Bangladeshis elav 25aastane mees loodab, et kirurgidel õnnestub vabastada tema sõrmed košmaarsetest kasvajatest, mis on ta elu põrguks teinud. "Algul pidasin neid süütuteks," meenutab Abul seitsme aasta tagust aega, kui tema sõrmedele siginesid esimesed moodustised, millest nüüdseks on kasvanud viie kilo raskune oksarägastik. 

25aastane Abul Bajandar kannatab üliharuldase päriliku nahahaiguse epidermodysplasia verruciformis all. Tema kätel ja vähemal määral ka jalgadel kasvavad soolatüükalaadsed moodustised, mis sarnanevad puuokste ja -koorega. Mõned eksperdid usuvad, et Abuli käed on puuvõrasarnaseks muutnud inimese papilloomiviiruse ränk vorm.

Pereisa Abul on haiguse tõttu pidanud rikšajuhi ametist loobuma, sest seitsme aastaga on tüükad normaalse elu võimatuks teinud. "Pidasin neid algul süütuteks," ütles Abul uudisteagentuurile AFP. "Aga järk-järgult kaotasin kogu töövõime." Nüüd on tema käed täis korbatanud jändrikke, millel on Abuli sõnul pikkust 5–7,5 cm. Mõned väiksemad kasvajad on ka jalgadel. Kokku kaaluvad tüükad üle viie kilo.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.02.2017
KAS NN PUUMEHE HAIGUS? 10aastase india tüdruku näol vohavad käsnad
29.02.2016
Pool aastat lõikusi, et pääseda haruldase haiguse küüsist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee