Inimesed

Andrei Hvostov: "Mein Kampf" on kirjutatud lihtsale inimesele

Toimetas Kaspar Käänik, 31. jaanuar 2016 16:52

30 KOMMENTAARI

t
Thule nendib/ 1. veebruar 2016 15:03
Iga intelligentne inimene on selle suurepärase teose juba ilma eesti keeles trükki minekutagi ammu läbi lugenud. Üks paremaid ja ausamaid raamatuid nende tuhandete teoste hulgast mida olen elu jooksul lugenud.
y
yll/ 1. veebruar 2016 09:59
hvostovi ei maksa väga tõsiselt võtta.mees kes räägib kukuraadios end saksa spetsiks ning samas
avaldab justkui sakslased ei tahaks enam enda riiki ühtki nn "laagrit"???need on ju kõik juba olemas
nn "pagulaslaagrid"!!! pealegi pole uuel saksa kurjusel selle vana natsivärgiga midagi pistmist vaid selle nimi on----ISLAMISAKSAMAA.
j
J../ 1. veebruar 2016 00:59
Tuli meelde et kuskilt kuulsin ka osalist eestikeelset tõlget...ja leidsin ka üles http://www.nommeraadio.ee/meediapank.php/Suur%20Kabaree%20-%20Mein%20Kampf
s
Sai kuulatud/ 1. veebruar 2016 18:07
Miks se ära keelati? Täiesti mõistlik jutt ju.
s
Spider from Mars/ 1. veebruar 2016 00:44
Kõik mille juudid on Jewroopas ära keelanud on Jewnited Satesis veel siiski saadaval. Ma imestan, et kuidas neil seal ei ole õnnestunud juutide jaoks ebasobiv kirjandus müügilt kõrvaldada. Amazonis kõik olemas! Heil H! Elagu Aadu! Kunagi saabub päev mil Sulle püstitatakse igasse linna ja külasse ausammas!
PS David Bowie oli ka Hitleri fänn. Samuti olla Nick Cave. Respect!
a
aadu/ 1. veebruar 2016 00:25
ega eestlastele polegi seda va mein kampfi tarvis. piisab kui Hvostov selle läbi loeb ja õhtulehes tsipa kommenteerib.
n
neid on rohkemgi/ 1. veebruar 2016 00:08
savisaar on ka näiteks kuri (pool)geenius, samuti putin
r
Rehv/ 31. jaanuar 2016 23:29
Hitler oligi lihtne mees,lihtsalt sôbrad kasutasid ta âra.kurb ja kahju.
l
lihtsale rahvale/ 1. veebruar 2016 13:47
ongi väga lihtne ajupesu teha.
h
Happy New Year/ 31. jaanuar 2016 22:09
...ilmselt jääbki hetkel veel lugemata kuna huvi puudub. Antud väljaande kommentaaridest meeldib muidugi härra Harry Männili kommentaar ajastust kui mees võttis kätte ja luges sõna sõna haaval ta metsas läbi ning oletas,et see aeg Eesti rahvale midagi head ei too. Ometi pöördus aeg tollajal nii ühele kui ka teisele poolele ning millegipärast usun,et tegu polnud just täiesti selgelt võetava ilmutusega mille pani kirja ;kunstnik, maalija, Adolf Hitler ajal kui Euroopat laastasid ajastute vahetumise ajad kuid kirja sai ta pandud ning nii mõnigi koht on Eesti kultuuriruumile vaat,et ülisoodsalt kirjutatu. Muidugi tuleb trükk avaldada ka Eesti keeles ja arvatavast loen ta läbi samuti mõttega.

k
KOMMUNISTID ÕPETAVAD/ 31. jaanuar 2016 21:17
Kindel on, et oma aruga mõtlev inimene jätab selle kommunistide õpetuse kuidas PEAB aru saama, lihtsalt lugemata. Ei kavatse küll endale öelda lasta, kak nado aru saada. Ei hooli, aitab juba. Hitlerist ja Saksamaast on nii palju ausat kirjandust ja filme, et kes vähegi viitsinud, sellel on tõepärane ülevaade olemas. Meil keelasid juudid raamatu ära, aga vene keels on ta kogu aeg olemas olnud, kes soovis, see luges. Nagu Siino tarkade protokollegi. Keelust hoolimata.
a
Aga, kas siis ei ole/ 31. jaanuar 2016 21:12
kõige taga juudid-sionistid? Kas ei ole juudid Vene tsaari mõrvamise taga, kas ei ole juudid-sionistid nn. Oktoobrirevolutsiooni taga otseste läbiviiate ja mõrtsukatena ning USA-st selle veretöö rahastajatena. Juudid on kogunisti nn holokausti enda arhitektid ja nende mõõtmete tunduvad suurendajad. Holokausti ohvriks ei langenud ükski mõjukas juut, tööstur, vaid nn. prügikala-kahuriliha ja seda ettekavatsetult. Hitler andis juutidele võimaluse USA-sse emigreeruda, kuid see keeldus neid vastu võtma. Miks keeldusid USA rahajuudid oma rahvuskaaslasi Euroopast vastu võtma? Sest käsil oli projekt "holokaust" e. kuidas pärast sõda Saksamaalt raha välja pumbata. Praegu Euroopas toimuv on järjekordne sionistide projekt kristliku Euroopa hävitamiseks. Juuti pole teotanud keegi rängemini, kui Jeesus, kes nimetas end Jumala Pojaks. See, et praegu Prantsusmaalt on juudid lahkuma hakanud näitab, et neil on infi siin õige pea toimuva hakkavast.
See, et Hitler kirjutas lihtsale inimesele on hea. Tänased poliitikut peksavad sellist poliitkorrektset mõga, millest mitte keegi teine aru ei saa, kui parimal juhul vaid nemad ise, ja seegi on kaheldav. Lihtsa inimesega rääkida tulebki.
8
88/ 1. veebruar 2016 09:28
Juudid ongi ju kõige halva taga.
o
Ohujennõi/ 31. jaanuar 2016 20:31
Kolm klass, kordidor ja tränav on ilmselt vähe, et anda globaalseid hinnanguid. Nõukogude ja natsliku propaganda aeg on läbi. Das ist alles. Kaptes, odnim slovom.
p
PPV/ 31. jaanuar 2016 19:59
Kui see "minu kamp" meil ilmuks, loeks vast isegi läbi aga kas ma sooviksin, et keegi seda enne tõlgendaks? Lahtimõtestamisega võib sisu päris tagurpidi keerata.
u
uitaja/ 31. jaanuar 2016 19:34
Ilmselt teab hr. Hvostov rohkem, kui rääkida söeandas. Adekvaatse pildi saamiseks Hitlerist tuleks vaadata ka taustasündmusi, nende ajalugu ja arengut. Kuidas sai võimalikuks Natsionaalsotsialistlik Partei ja milline roll oli selles Thule ordul? Kuidas sai alguse Thule ordu? Kas keegi arvab, et täiesti juhuslikult organiseeris tagasihoidlik armee kapral Kappi putshi ja selle läbikukkunise järel Landsbergi kindlusvanglasse suleti. Ja seal tekkis tal meeletu inspiratsioon kirjutada kõnealune suurteos ja täiesti juhuslikult oli tal abiks keegi Rudolf Hess.
f
fhjdfhdft/ 31. jaanuar 2016 19:04
lollus on raamatuid ära keelata- keela ära ja kõik hakkavad lugema.
Lugege Haseki Vahva sõdur Shveijki: kohe kui väeosas ajalehe lugemine ära keelati, hakkasid sõdurid lehte lugema ja väeosast sai kõige haritum üksus.
Laske Adolfi võitlus rivitult müüki ja midagi hullu ei juhtu- võib olle 1%elanikkonnast võtab vaevaks seda lugeda.
o
ostja/ 31. jaanuar 2016 18:49
Eestikeelne pidi ammu valmis olema aga müük keelati ära.
8
88/ 31. jaanuar 2016 19:53
Eestikeelset raamatut võib ju ometi müüa välismaa netipoes.
o
odoot.../ 31. jaanuar 2016 18:30
adolfus kahjuks ei oleks suutnud muudmoodu kirjutadagi, sest tal endal oli lihtsa inimese tase.
tol ajal veel ei kasutatud enda raamatu kirjutamiseks mihkel raua teeneid....
j
jup/ 31. jaanuar 2016 19:20
Tase ongi nii kirjutada, et niinimetatud lihtne inimene loeb nagu piiblit. "Mein Kamphi" Mihkel Raua üllitistega võrrelda on muidugi tase! Sama nagu Dostojevskit võrrelda Hillar Kohviga

i
isiklikult/ 31. jaanuar 2016 18:14
minule Hvostovi jutt väga meeldis, asjalik mees
e
Ega Hvostov midagi uut ei öelnud/ 31. jaanuar 2016 19:35
Adolfist on tehtud palju dokfilme. Ta on olnud maailmas kõige mõjukam poliitik ja sõjard ...ja viimases valdkonnas (eriti logistikas) mitte kõige tugevam.
Kui selline isiksus praegu Eestis võimule tuleks, võiks meie rahvaarv tõepoolest 2 miljonini tõusta. Saksamaal tõusis 30-ndatel peale Hitleri võimulesaamist iive 2 korda!
g
Geenius/ 31. jaanuar 2016 18:05
Hitleril olid head raamatud, maailma parim sõjavägi, maailma ilusamad mundrid, maailma parima tehnika, ilusad plaanid nagu kiirteed jne.
Tulemus oli: Saksamaa tambiti maatasa, naised vägistati ja kõik vähegi väärtuslik veeti riigist välja.
a
asd/ 31. jaanuar 2016 18:29
"Ameerika Ühendriigid ei asunud sõtta NSVL poolel. Nad asusid sõtta tugevneva Saksamaa vastu". "(Canaris).
m
1. veebruar 2016 09:39
Merkel on Hitleri täielik vastand, avas Saksamaa piirid..... ütles Hvostov.
Tulemus on: islam vallutab Saksamaa(Merkel ütles:Saksamaa on islamiriik ja viskas Saksa lipu maha!), naisi-lapsi ahistatakse ja vägistatakse(kuigi peavoolumeedia seda salgab, kui tundlikku teemat).
Ühest kraavist teise! Mis needus see on, et Saksamaa ei leia keskteed? Vahet pole kas Hitler või Merkel, tulemus on ikka üks.
j
JAH/ 31. jaanuar 2016 18:02
lihtsale või siis lausa idikale...
t
Tshuktsha/ 31. jaanuar 2016 17:33
Hvostov ei ole chitatel, tema on pisatel
d
Dr/ 31. jaanuar 2016 17:29
Miks ei saa seda avaldada? Sest selguks, et Hitler ei kavatsenud kunagi ida-poole tungida. Raamatul on úks idee - seni, kuni on alles Prantsusmaa j Versailles leping on Sksamaa surmaohus. Just seda ainsat ideed ei taibata, sest raamatut ei loeta. Igav ta ju on, aga enne retsenseerimist peaks seda siiski tegema.
p
31. jaanuar 2016 17:28

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee