Inimesed

Jakko Maltis leiutas puutetundliku valguspilli 

Urmas Vahe, 30. jaanuar 2016, 06:00
UUE PILLI MAAILMA ESMAESITLUS: Kosmos on Maale jõudnud. Jakko Maltis ja Maarja-Liis Ilus neljapäeval esinemas Bigbanki koostööpartnerite tänulõunal SpaceX sündmuskeskuses.Foto: Raigo Pajula

Üleeile peetud pankurite tänulõunal pälvis kõrgendatud tähelepanu üks eriskummaline instrument, mille sarnast pole varem nähtud ei siin- ega sealpool riigipiiri. Tuli välja, et pill, millel pole nimegi, on maailma ainu- ja esmaeksemplar. Sellel mängis seni rohkem pianistina tuntud Jakko Maltis , kes saatis Maarja-Liis Ilusa lauluviit.

Üsna maavälise mulje jätavad nii instrumendi välimus kui ka helid. Tegu on 18 LED-toruga, millele lisanduvad veel juhtmed ja kusagil varju all arvuti. Instrument on puutetundlik – iga puudutus paneb targa toru häält tegema ja valgustama ümbrust talle sisse programmeeritud värvitoonis.

Järelikult on muusikule näha see, mida ta mänginud on. Kõik torud on juhtmete abil ühendatud arvutiga, kus heli tekibki. Kui muusik katsub vajalikku toru pealtpoolt, tekitab see suletud elektriringluse. Arvuti saab kätte signaali, tunneb selle ära ja tekitab uue signaali.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee