Saund

KRISTJAN HIRMO DISKORIAMETIST 90NDATEL: muusikat tuli raadiost ja tuttavate plaatidelt lindistada (11)

Silja Ratt, 30. jaanuar 2016 06:00
JÄTKAB DJ PULDIS: Kristjan loobus plaanist diskoriamet 2016. aastal kalevi alla panna, kuna tema üritustesarjal "Hirmo faktor" läheb väga hästi. Pilt on tehtud läinud suvel Pärnus "Weekend festivalil".Foto: Martin Dremljuga

"Selleks, et muusikat kätte saada, pidi olema tutvusi või tuli seda raadiost lindistada. Raadiost lindistades oli omakorda hasart, et ega saatejuht rääkima hakka, kui lugu veel käib. Ma olen üritanud endast noorematele välisartistidele seletada, mis ajas ja tingimustes me elasime. Nad ei saa aru, kuidas meil ei olnud võimalik plaate osta," kirjeldab DJ Kristjan Hirmo diskori elu 90ndate alguses. 

Kuna välismaine muusika oli rariteet, mängisid selle kättesaamisel olulist rolli tutvused. Kristjan Hirmol vedas, sest tema ema töötas kodulinnas Räpinas restoranijuhatajana. "Seal muusikat liikus. Seda lindistasid baarmenid ja kelnerid, kellel olid jälle omakorda sidemed. Tihti läksin pärast koolitunde ema töö juurde. Restoran ei olnud veel avatud ja ma sain lintide pealt oma lemmiklugusid välja kerida," meenutab ta.

Peale välismaise muusika võlusid Kristjanit ka vanemate koolivendade korraldatud disko-õhtud. "Mulle avaldas jubedalt muljet see pime aula, üks vilkuv prožektor ja musa, mida seal mängiti," seletab nüüdseks kogenud diskor. "8. klassis sai ka ise asjal sarvist haaratud. Hiljem sain ma kohaliku kultuurimaja püsi-DJks, sealt viis tee naaberküla kultuurimajja ning lõpuks edasi Põlvasse vastvalminud uhkesse kultuurikeskusesse."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.12.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Kristjan Hirmo: eelarvamuste kohaselt kaasnevad elektroonilise tantsumuusikaga narkootikumid, vägivald ja räpane seks, kuid nii see pole!
08.08.2015
ÕHTULEHE VIDEO | HIRMO ANNAB TANSUMUUSIKA FÄNNIDELE LOOTUST: kui rahvas sel korral hästi käitub, toimub Weekend Festival Eestis ka järgnevatel aastatel!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee