Foto: Kristjan-Jaak Nuudi
Toimetas Geidi Raud 28. jaanuar 2016 13:08
Konkursi "Eesti Laul 2016" poolfinaalid on ukse ees ja praeguseks on selgunud ka poolfinaalide saatejuhid – meeleolukaid poolfinaale juhivad abikaasad Maris ja Henry Kõrvits, kes on rahvale hästi tuntud nii Raadio 2 kui ka muusikamaailma vahendusel. 

Henry "Genka" Kõrvits on poolfinaalide eel ootusärev ja loodab seal näha lugusid, mis sõna otseses mõttes kisuvad kaasa. "Eesti Laulu tähtsusest Eesti popmaastiku kujundamises ei ole mõtet enam rääkidagi. Mis teeb poolfinaalid huvitavaks, on just see, et see on esimene kord, kui artist oma esitusega meie ette astub. On huvitav jälgida, kuidas mõni enne võib-olla mitte nii silma-kõrva jäänud lugu hakkab tänu esitlusele tööle. On see siis artisti karisma või esituse visuaalne pool, mis aitavad loost aru saada," ütleb Genka.

"Seepärast peangi alati poolfinaale huvitavamaks. Ka sel korral on palju lugusid, mis minu jaoks veel ei tööta ja ootangi huviga, et kas tervik paneb mind tatsuma," lisab ta.

Ka Maris Kõrvitsal on poolfinaalide osas kõrged ootused, kuid saatejuhina tunneb ta end kindlalt. "Henryga koos saadet teha on äärmiselt kerge. Minu õlgadelt vajub ära mure, et pean domineerima, naljakas olema või tähelepanu endale koguma. Mina teen saadet," kommenteerib Maris Kõrvits abikaasaga koostöö tegemist. "See on äärmiselt vahva, et pakkumine saatejuhtideks tuli meile mõlemale. Siit me tuleme – Piip ja Tuut ning Tembu ja Vembu!" lisab ta muigega.

Eesti Laul 2016 poolfinaalid toimuvad 13. ja 20. veebruaril. Finaalkontsert toimub 5. märtsil Saku Suurhallis. 

KUULA JA KOMMENTEERI VÕISTLUSLUGUSID SIIT!