Inimesed

FOTOD | "Terevisiooni" ilmateadustaja töötas paljajalu lumes (3)

Õhtuleht.ee, 27. jaanuar 2016 06:00
JÄLJED LUMEL: Läti lumesjooksjast inspireeritult väljus "Terevisiooni" ilmateadustaja Henri Laumets saabastest ning kandis otse-eetris temperatuurid ja tuuled ette paljajalu lumel seistes. Nohu-ohtu Laumetsal enda kinnitusel pole – ta vana Otepää saunamaratoonar ja mitu korda jääauguski käinud.Foto: Mustafa Celik (facebook.com/Terevisioon)

Uudis sellest, et Lätis püstitati Guinnessi rekord paljajalu lumes jooksmises, ei andnud "Terevisiooni" saatejuhile Urmas Vainole asu – kuidas nii: lätlased teevad rekordi, aga meie? "Ahvatlesin Henrit midagi ette võtma, et me ei jääks lõunanaabrite ees häbisse," räägib Vaino, miks ilmateadustaja Henri Laumets eile otse-eetris paljajalu lumme ronis. 

Hommikul rääkisime lumes paljajalujooksurekordi teinud lätlasest Edgars Rencisest, ja meie ilmateadustaja Henri näitas,...

"Jooksmine, kas või lumel ja paljajalu, on siiski palju levinum kui paljasjalgne ilmateadustus. Viimase sooritamine paljasjalgsena lumes seistes oli teadaolevalt maailma esimene selline akt," on Urmas Vaino oma innustustööga väga rahul. Lugu pole sellega aga veel läbi – nimelt tegid Vaino ja Henri Laumets kokkuleppe, et kui Laumets loeb ühe ilmaprognoosi ette paljaste varvastega lumes seistes, siis peab Vaino samuti tegema ühe intervjuu paljajalu. "Mina tegin enda töö ära. Jään nüüd ootama, millal Vaino oma osa esitab," muigab ilmateadustaja Laumets. Pidage, mehed, Vaino kisub siis nüüd ka sokid-saapad jalast ja ronib hange küsimusi esitama?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.06.2017
Õhtulehe lugejate arvates võiksid "Terevisiooni" juhtima hakata Liisu Lass ja Henri Laumets
04.05.2017
Kummaline hobi! Ilmateadustaja Henri Laumets sooritab igal aastal keskkooli lõpueksameid
06.02.2016
Anu Välba: "Terevisioon" kasvatas mind suureks
26.01.2016
"Terevisioonis" loeti ilma paljajalu lumes, lisaks meisterdati lumest assistent

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee