Üritused

Lisatud Eesti delegatsiooni juhi Mart Normeti kommentaar!

Eesti astub tänavu Eurovisioni lavale esimese poolfinaali teises pooles (11)

Katharina Toomemets, 25. jaanuar 2016, 12:44
Eurovision 2016Foto: AFP / Scanpix
Täna loositi Stockholmis 2016. aasta Eurovisioni lauluvõistluse poolfinaalide paiknemine ehk see, millises poolfinaalis hakkavad võistlema 43 tänavusel lauluvõistlusel osalevat riiki. Eesti astub tänavu Eurovisioni lavale esimese poolfinaali teises pooles. 

"Pigem on see, millises poolfinaalis osaleda, oluline praktilisest küljest ja reisiplaanide osas. Teine poolfinaal oleks lihtsalt odavam, sest siis oleksime vähem kohapeal. Aga kui nii siis nii," ütleb Eesti eurodelegatsiooni juht Mart Normet kommentaariks Eesti esinemiskohale.

Tseremooniat kandis üle veebileht eurovision.tv ning üritust juhtisid Rootsi telekanali SVT saatejuhid Alexandra Pascalidou ja Jovan Radomir. Pascalidou oli Kreeka kommentaator, kui Kreeka 2005. aastal lauluvõistluse võitis ning samal aastal juhtis ta ka Rootsi eurolauluvalimiste poolfinaali. Radomir aga luges ette Rootsi punktid aastatel 2004 ja 2006, lisaks on ta ka Serbia 2007. aasta Eurovisioni võidulaulu "Molitva" ingliskeelsete sõnade autor.

Kõigepealt loositi välja see, millises poolfinaalis hääletavad kuus riiki (Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Hispaania, Suurbritannia ja Rootsi), kes automaatselt Eurovisioni finaali pääsevad. Saksamaa ja Suurbritannia hääletavad teises poolfinaalis, Rootsi, Hispaania, Prantsusmaa ja Itaalia esimeses. Iisrael võistleb teises poolfinaalis, sest esimene poolfinaal langeb kokku nende riigi mälestamispäevaga.

Esimeses poolfinaalis 10. mail osaleb 18, teises poolfinaalis 12. mail aga 19 riiki. Mõlemast poolfinaalist pääseb 14. mail toimuvasse finaali edasi kümme riiki. Finaalis võistleb kokku 26 riiki. See, millises järjekorras riigid poolfinaalides lavale astuvad, selgub hiljem.

37 poolfinaalides võistlevat riiki olid kirjutatud paberilipikutele ning jaotatud kuude erinevasse kausikesse. Riigid olid ühte kausikesse pandud hääletusmustrite alusel ja erinevates osades loosimine aitab vähendada nii-öelda naabritevahelise hääletamise võimalust.

Esimese poolfinaali esimeses pooles astuvad üles Horvaatia, Moldova, Soome, Armeenia, Kreeka, Ungari, Venemaa, Holland, San Marino. Teises pooles aga Aserbaidžaan, Küpros, Malta, Bosnia Hertsogoviina, Eesti, Tšehhi, Montenegro, Island, Austria.

Teise poolfinaali esimeses pooles võistlevad Läti, Valgevene, Iirimaa, Šveits, Makedoonia, Austraalia, Leedu, Poola, Serbia, teises pooles aga Albaania, Bulgaaria, Taani, Gruusia, Rumeenia, Sloveenia, Norra, Ukraina, Belgia, Iisrael.

Lisaks avaldati tänavuse võistluse hüüdlause, milleks on "Tulge kokku".

 

The theme of the 2016 Eurovision Song Contest is COME TOGETHER. The central symbol of the theme, an energetic dandelion, represents exactly that. We love it and we hope you do to!

Posted by Eurovision Song Contest on 25. jaanuar 2016. a.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee