Saund

Mari Kalkun nomineeriti esimese eestlasena Soome muusikaauhinnale (1)

Õhtuleht.ee, 21. jaanuar 2016, 17:10
Foto: Virgo Karp
Etnomuusik Mari Kalkun ja tema ansambel Runorun on nomineeritud Soome muusikaauhindade jagamisel aasta etnomuusika albumi tiitlile ehk Etno Emmale albumiga "Tii ilo". 

Lisaks Mari Kalkuni rahvusvahelisele Eesti-Soome-Austraalia bändile on etnomuusika kategoorias nominentideks Soome pärimusmuusika raskekahurvägi nagu Kimmo Pohjonen, Anne-Mari Kivimäki, Pekko Käppi ja Sväng.

Soome muusikaauhindu jagatakse alates 1983. aastast ning see on teadaolevalt esimene kord, kus nominendiks on nimetatud eestlane.

Samal teemal

"Nominatsioon Soomes on väga võimas üllatus. Soomes on meie bändil ja muusikal läinud tõusvas joones ja eelmise aasta jooksul oleme saanud plaadiarvustused kõigis võimalikes kirjutava meedia kanalites, kuid saada nii suure äramärkimise ja omaksvõtu osaliseks on tõeliselt ootamatu," rääkis Mari Kalkun.

Võitjad kuulutatakse välja 11. märtsil toimuval gaalal Espoo Metro Areenas, mida kannab üle Soome televisioon. Mari Kalkun & Runoruni plaat "Tii ilo" on nominent ka Eesti muusikaauhindadel Etno/Folk/Rahvalik albumite hulgas.

Mari Kalkun & Runoruni plaadi andis 2015. aastal välja mainekas Soome plaadifirmal Rockadillo Records, kelle artistide hulka kuuluvad RinneRadio, Kimmo Pohjonen, Wimme jpt.

"Tii ilo" salvestati Viljandimaa metsade keskel ning albumi sünniprotsessi juures olid kaastegevad nii eestlased kui soomlased, lisaks bändi austraallasest kontrabassimängija. Rahvusvahelist mõõdet on plaat kogunud pärast ilmumist mujalgi: sügisel 2015 ilmus album Jaapanis, kevad 2016 lubab plaadil jõuda Inglise ja Kesk-Euroopa muusikaturule.

Mari Kalkun & Runorun // Jakopi unõnägo from Mari Kalkun on Vimeo.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee