Inimesed

Näitlejanna Jada Pinkett Smith kutsub üles Oscari galat boikottima (7)

Triin Tael, 21. jaanuar 2016 06:00
HOIDKEM ENESEVÄÄRIKUST!: "Tunnustuse anumine või isegi palumine vähendab väärikust ja vähendab võimu," kuulutas Jada Pinkett Smith videos, milles kutsus üles Oscareid boikottima. Mustanahalised näitlejad vääriks tema arvates auhinnagalal rohkem tunnustust.Foto: Reuters / Scanpix

Jada Pinkett Smith ja tunnustatud mustanahaline režissöör Spike Lee kuulutasid, et nad keelduvad osalemast 28. veebruaril Oscarite galal, kuna kõik näitlejapreemia nominendid on valgenahalised. 

Novembris elutöö Oscari saanud Lee ("Malcolm X") kõmistas Instagramis, et ta ei saa lumivalgele auhinnagalale toetust avaldada. Jada Pinkett Smith kutsus Facebooki videosõnumis kõiki tumedanahalisi Oscari galat boikottima. "Tunnustuse anumine või isegi palumine vähendab väärikust ja vähendab võimu," kuulutas näitlejanna.

Küllap solvas Jadat see, et tema meest Will Smithi ei esitatud spordifilmi "Concussion" eest parima meespeaosatäitja Oscari nominendiks. Ehkki paljud avaldasid Jadale toetust, leidus ka kritiseerijaid. 1990. aastate telesarjas "Bel-Airi prints" Will Smithi tegelaskuju tädi kehastanud Janet Hubert küsis omapoolses videosõnumis: "Kas su mehel pole endal suud peas?" 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.10.2018
Jada Pinkett Smith ei tahtnud abielluda: kõndisin nuttes altari ette
22.05.2018
ÕUDUS KUUBIS: Will Smithi abikaasa on hakanud kiilanema
04.10.2017
Tuntud näitleja Will Smith: kui inimesed käituksid nagu filmikangelased, oleks maailm palju parem koht
20.07.2017
Will Smithi naine oli narkoärikas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee