Inimesed

Jaanus Nõgisto: soovin, et mõtleksin ka tulevikus surmale vähe. Ja et jaguks õnne (17)

Jaanus Kulli, 20. jaanuar 2016, 06:00
TAGASIHOIDLIK SÜNNIPÄEV: "Tean vaid, et kaks mu sõpra niikuinii tulevad ja eks siis abikaasa teeb mõne küpsetise," räägib muusik Jaanus Nõgisto oma homsest sünnipäevast. Jaanuse sõnul polegi tal kombeks sünnipäeva suurejooneliselt tähistada.Foto: Laura Oks

Muusik ja kitarrist Jaanus Nõgisto saab homme 60aastaseks. Pikka lauda ei tule. Viimati tähistas ta oma sünnipäeva, kui sai 33. Seljataha vaadates ütleb Nõgisto, et tema teed tähistavad selgelt kolm märksõna: purjetamine, ansambel Ruja ja televisioon. "Seiklused nendes kolmes substantsis on kahtlemata tähtsamad hetked minu elus." Kuid mitte vähem tähtis pole esivanematelt päritud elamine Hiiumaal. "Sest üha rohkem tunnetan ma oma sealseid juuri ja need on üha tähtsamad." 

Sinu esimene mälupilt? 

See pilt on päris hull. Lapsepõlvekodu oli mul keskturu lähedal Tartu maantee 44. Selle maja fassaad ja ka minu toa aken on praegugi alles. Samal korrusel elasid minu ristiemad, aristokraadi käitumisega tanted, kes vahepeal rääkisid ka saksa keelt ning kes mind tegelikult kasvatasidki. Sest vanemad käisid tööl. Kuna ma lasteaias ei käinud, oli meil tavaks iga päev käia jalutamas.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

5. juuni 2017, 19:49
RUJA NAASEB: "Me ei leia, et eriarvamused peaksid takistama meid koostööd tegemast."
13. september 2016, 04:00
Jaanus Nõgisto: kui jahtlaev tiris paarimehe vee alla, kadus mul suure paanika tõttu pilt eest!
23. detsember 2015, 06:00
"Poleks olnud Mati Brauerit, poleks olnud ka sellist Rujat nagu teame."
10. november 2015, 07:00
Jaanus Nõgisto paneb jahi müüki

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee